Portal sexustawki.pl jest to miejsce ogłoszeń erotycznych i  skierowany jest dla osób pełnoletnich. Strona jest wyjątkowo rozbudowana. Oprócz standardowych na tego typu stronach opcji, mamy wiele dodatków takich jak sondy, informację o imieninach czy zakładce, w której znajdziemy użytkowników, którzy w danej chwili są online. Zapraszam na recenzję portalu sexustawki.pl

Warstwa Graficzna 8/10

     Na stronie sexustawki.pl dominują ciemne kolory. Nietuzinkowe logo, które znajduję się w lewej, górnej części ekranu przykuwa uwagę użytkownika.  Intuicyjne paski z przekierowaniami dają  szybki dostęp do różnych funkcji portalu, których jest naprawdę wiele.  Na stronie głównej wyświetlają się nam informacje o urodzinach i imieninach osób zalogowanych, różnych  sondach, profilach online, nowościach na forum,  ostatnich zdjęciach innych użytkowników, a nawet jest mały akcent humorystyczny w postaci miejsca z kawałami i dowcipami.  Na stronie sexustawki.pl naprawdę ciężko o nudę.

Łatwość obsługi 8/10

     Portal mimo wielu dostępnych funkcji dla użytkowników STANDARD i VIP jest naprawdę prosty w użytkowaniu. Strona została zaprojektowana bardzo intuicyjnie, a paski przekierowań, które otaczają praktycznie całą stronę są przejrzyste i konkretne.  Tak naprawdę, każda z funkcji ma swoje własne przekierowanie dzięki czemu nie musimy wchodzić w określone zakładki i szukać funkcji, z której chcemy korzystać lub ją zmienić ponieważ jest ona widoczna na stronie głównej. Bez  problemu znajdziemy miejsce, w którym mamy informację o gościach naszego profilu, zmienimy swoje dane czy sprawdzimy kogo w chwili obecnej blokujemy, by nie mógł do nas pisać i oglądać naszej aktywności.  W mojej ocenie portal będzie służył praktycznie każdemu kto poświeci chwilę czasu na zapoznanie się z możliwościami, które oferuje strona sexustawki.pl. Ja, jako osoba, która w internecie spędza sporo czasu, nie miałem żadnego problemu z obsługą, a wręcz wydało mi się to dziecinnie łatwe.

Funkcje – ilość i przydatność 10/10

     Rzadko kiedy pozwalam sobie na tak wysoką ocenę w kategorii funkcji. Na stronie sexustawki.pl jest ich tak wiele, że nie bardzo wiedziałem od czego zacząć. Postanowiłem, że na początku napiszę jaki mamy wybór co do formy naszego konta. Możemy się zalogować i korzystać darmowo ze strony będąc użytkownikiem standard. Mamy również możliwość wykupienia pakietu VIP, który daje parę możliwości i opcji więcej.  Jednak dla wielu osób pakiet STANDARD może być wystarczający.  Rejestrując się na stronie możemy odbierać i wysyłać wiadomości, sprawdzać kto oglądał nasz profil, jak go oceniają inni użytkownicy. Chcesz zaprosić kogoś do grona znajomych? Nie ma problemu. Możesz również dowolny profil wskazać jako ulubiony, a niechcianego gościa zablokować. Sexustawki.pl w pakiecie STANDARD daje również możliwość zaawansowanego wyszukiwania, tworzenia i przeglądania ankiet, sond, galerii. Możesz również korzystać z forum, zablokować podstawowe informacje i aktywności widoczne na Twoim profilu. Wykupując pakiet VIP masz dostęp do dodatkowych opcji takich jak widok ukrytych profili czy przeglądanie innych kont bez ograniczeń, które dotyczą użytkowników standard. Wybór należy do Ciebie.

Warte uwagi, proste paski przekierowań, o których wspominałem przy okazji warstwy graficznej wydają się naprawdę wyczerpujące. Od razu po lewej stronie pierwszym punktem pasku jest zakładka z video chatami.  Tutaj nie trzeba dużo wyjaśniać. Będąc użytkownikiem STANDARD możemy komunikować się z innymi osobami zarejestrowanymi na portalu. Mamy możliwość przesyłania sobie różnych multimedii takich jak filmy i zdjęcia. Po kliknięci w przekierowanie „videochat”, po lewej stronie jest  pole, w którym wyświetlają się dotychczasowo przesłane sobie nawzajem zdjęcia. Opcja tworzy galerię czatu. Myślę, że to przydatna funkcja dla osób, które lubią wracać do zdjęć, które dostały w wiadomości i nie muszą przewijać często długiej konwersacji by do nich dotrzeć.

Kolejnym przekierowaniem z paska dostępnego po lewej stronie jest poczta. W tej zakładce widzimy wszystkie z wiadomości, które dostaniemy od innych użytkowników, zaproszenia do znajomych czy informacje o prezentach, które ktoś nam podarował. W łatwy i przyjemny sposób możemy tymi informacjami zarządząć- usuwać i archiwizować.

W zakładce „podglądacze” widzimy kto i dokładnie kiedy przeglądał nasz profil. Jest również informacja o tym czy dany użytkownik ma wykupiony pakiet VIP czy korzysta z portalu na zasadach pakietu STANDARD.

Przekierowanie „przyjaciele” pokazuje pełną listę Twoich internetowych przyjaciół. Gdy otworzymy sobie tą zakładkę, w prawym górnym rogu jest pole z napisem „odrzucone zaproszenia”. To bardzo ciekawe rozszerzenie, które daje podgląd na dodatkowe informacje o użytkownikach, których nie życzyliśmy sobie na swoim profilu bądź oni nas. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką opcją.

Kolejno „ulubieni” i „zbanowani” w szybki sposób pokazują i pozwalają zarządzać listą osób chcianych i niechcianych na naszym profilu.

Funkcja „ocenili Ciebie” daje pogląd na to jak wypadasz w internetowych ocenach. Po prawej stronie mamy również szare pole z napisem „Tak oceniłeś zdjęcia innych” dzięki czemu możemy przeglądać swoje oceny innych użytkowników.

Z paska przekierowań po lewej stronie mamy również prosty dostęp do tworzenia i przeglądania sond, ankiet czy informacji na temat rankingu aktywności całego portalu. Co do aktywności to też możesz sprawdzić swoją własną, klikając w ostatnie przekierowanie „Twoja aktywność” z paska dostępnego po lewej stronie. W prosty i klarowny sposób przedstawione są informacje na temat np. ilości postów dodanych przez Ciebie, zadanych pytań czy wysłanych i otrzymanych prezentów.

Wartą uwagi funkcją jest również prosty dostęp do  ustawień własnego profilu. Myślę, że rzetelne wypełnienie wszystkich rubryk dostępnych przy personalizacji profilu pozwoli idealnie dopasować drugą połówkę. Pytania o stosunek co do palenia papierosów, określenie jak często chodzimy na imprezy czy uprawiamy bądź chcielibyśmy uprawiać seks, a przede wszystkim jaki typ relacji nas interesuje, może pomóc w doborze właściwej osoby. Możemy zaznaczyć, że szukamy samego seksu,  miłości, sponsoringu, seksu we dwoje… albo… wszystkiego na raz. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Ścieżka użytkownika

     Wchodząc na stronę by się zarejestrować możemy być chwilowo skołowani, bo na pierwszy rzut oka nie widać jasnego przekierowania do rejestracji. Klikając jednak w pole „logowanie” otwiera się nam strona z opcją logowania i właśnie rejestracji. Podajemy login, hasło, maila, określamy swoją płeć i miejsce zamieszkania. Po akceptacji regulaminu jesteśmy już zarejestrowanymi użytkownikami i możemy korzystać ze wszystkich dostępnych w pakiecie STANDARD funkcji.

Podusmowanie

     Portal sexustawki.pl jest bardzo ciekawym miejscem do wyszukiwania interesujących nas tematów i osób. Często bywa tak, że duża ilość funkcji daje nam poczucie przytłoczenia i zagubienia na internetowych stronach randkowych bądź erotycznych. Sexustawki.pl jest jednak przemyślane i skonstruowane tak, że obszerność dostępnych opcji jest łatwa do opanowania dzięki czemu w krótkim czasie możemy korzystać z wielu możliwości jakie oferuje nam portal. Wydaje mi się, że na stronie można spędzić naprawdę dużo czasu nie nudząc się, nawet wtedy gdy korzystamy tylko z pakietu STANDARD. Myślę, że sufrowanie po portalu będzie dla was prawdziwą przyjemnością i pomoże w odnalezieniu tego czego się konkretnie szuka.