Na portal prowokuje.pl zalogowanych jest ponad 20 tysięcy użytkowników. Na stronie znajdziemy anonse kobiet, anonse mężczyzn, par a nawet opowiadania erotyczne i oferty pracy. Dzięki podzieleniu ogłoszeń na kategorie jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas i odnaleźć interesujące nas treści. Zapraszam na recenzję portalu erotycznego prowokuje.pl

Warstwa graficzna 4/10

     W tej kategorii mojej oceny niestety nie jestem w stanie wystawić lepszej noty.  Warstwa graficzna jest delikatna i nie sprawia wrażenia „ciężkiej” dla oka jednakże wydaje mi się, że jest skierowana do kobiet i dla nich z pewnością będzie przyjemna.  Różowy pasek, który dumnie widnieje w górnej części strony wydaje się skierowany do płci pięknej. Logo, również różowe, jest proste i całkiem pomysłowe. Gdyby nie cień przypominający „kobietę diabełka” mógłbym pomyśleć, że jest to strona dla przyszłych mam, które chcą sprzedać zalegające beciki albo internetowy sklep z gadżetami na imprezy okolicznościowe, takie jak wieczór panieński lub kawalerski.

Łatwość obsługi  8/10

     Portal prowokuje.pl dzięki jasnej i stonowanej kolorystyce jest przejrzysty co znacznie ułatwia jego obsługę. Minimalna ilość treści w pasku przekierowań i przydatne funkcje widocznie na pierwszy rzut oka sprawiają, że strona jest naprawdę prosta.  Jednak łatwość obsługi nie zasługuje na najwyższą ocenę przez jeden fakt. W pasku przekierowań brakuje  jeszcze jednej zakładki –  „Twój profil”. Jest to istotna część tego typu stron, niestety żeby wprowadzić jakiekolwiek zmiany musimy kliknąć w pole ze swoim loginem, które znajduje się w górnej części ekranu i dopiero wtedy mamy możliwość wprowadzania informacji na swój temat, dodania zdjęć czy sprecyzowania swoich preferencji. Przyznam szczerze, że poświęciłem chwile na poszukiwania miejsca gdzie mogłem spersonalizować swój profil.  Z racji, że w internecie spędzam mnóstwo czasu, te poszukiwania nie były dla mnie ogromnym utrudnieniem. Mogę się tylko domyślać, że dla początkujących internautów (tak, są i tacy!) mogłoby to być nie lada wyzwanie.

Funkcje – ilość i przydatność 8/10

      Na stronie prowokuje.pl możemy odnaleźć anonse kobiet, mężczyzn, par a dodatkowo opowiadania erotyczne i oferty pracy.  Tak naprawdę, przy wyszukiwaniu ogłoszeń możemy skorzystać tylko z wyboru kategorii. Nie ma tutaj żadnych zaawansowanych filtrów, których możemy użyć na przykład przy okazji wyszukiwania określonego użytkownika. W zaawansowanym wyszukiwaniu użytkowników możemy odnaleźć osobę po imieniu, nazwie użytkownika, dacie urodzenia, emailu,  numerze gadu-gadu czy skype albo preferencji seksualnej.  Dosyć niespotykanie rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że jest to portal z ogłoszeniami erotycznymi, a wyszukiwanie użytkowników jest bardziej rozbudowane niż filtry ogłoszeń.

Profile użytkowników dają pole do popisu w temacie personalizacji naszego internetowego obrazu. Jeżeli chcemy z kimś nawiązać kontakt i dana osoba ma wypełnione informacje w swoim profilu, możemy z niego wyciągnąć naprawdę dużo wiadomości. Tak jak informacje o imieniu, dacie urodzenia, rejonie, z którego dany użytkowników pochodzi czy ilości przeżytych lat, nikogo nie dziwią, tak rozbudowanie profilu o dane dotyczące długości i kolorze włosów, rodzaju sylwetki, wzroście, informacji o statusie zawodowym czy preferencji względem orientacji, papierosów i alkoholu już tak. Użytkownik, który skrupulatnie wypełnia swój profil daje okazję do zobrazowania siebie przez innego internaute, który chciałby odpowiedzieć na jego anons lub po prostu się skontaktować.

Z różowego paska przekierowań, który znajduję się w górnej części strony możemy przeglądać ogłoszenia, galerię, ranking, użytkowników i informację na temat opcji VIP.

Ciekawą opcją na prowokuje.pl jest możliwość przeglądania rankingu, który również jest wyjątkowo rozbudowany. Podzielony został na dwie główne kategorie – ranking użytkowników i ranking fotografii. Każda z kategorii posiada również podkategorie. Użytkownicy – lista 50 najczęściej komentujących osób i lista 50 osób z największą ilością punktów aktywności. Kategoria fotografi dzieli się na podobne podkategorie takie jak –  lista 20 fotografii, które zgromadziły największą ilość punktów przyznanych przez oceniających użytkowników, zestawienie najczęściej oglądanych zdjęć i ostatnia podkategoria – fotografie, które mają najwyższą średnią ocen.

Strona prowokuje.pl posiada również zakładkę „galeria” gdzie możemy przeglądać nowe zdjęcia, które zostały dodane na portal. Każde zdjęcie jest przypisane do określonej kategorii, a osoba przeglądająca może wybrać czy interesują ją zdjęcia kobiet, męzczyzn, par. Dodatkowo jest opcja przeglądania zdjęć w kategorii fotomontaż, akt, pozostałe albo śmieszne. Po lewej stronie strony wyświetlają się informacje o najnowszych komentarzach innych użytkowników.

Niewątpliwym atutem strony jest możliwość skontaktowania się z administratorami za pomocą prostego formularza kontaktowego. Wybierając czy chcemy napisać do administratora strony czy do działu obsługi użytkowników z pewnością ułatwiamy komunikację w przypadku rozwiązywania problemów technicznych, płatności czy naszych uwag co do działania portalu.

Prowokuje.pl oferuje pakiet VIP, który niestety nie należy do najtańszych. Dzięki takiemu pakietowi możemy komentować i oceniać zdjęcia, dodać awatara, korzystać z informacji w zakładce ‚kto tu był”, widząc kto odwiedził nasz profil albo zmieniać opisy naszych fotografii. Dodatkowo, gdy jesteś VIPem, Twoje zdjęcia nie przechodzą autoryzacji u moderatora tylko pojawią się od razu na portalu. Kolejnym przywilejem jest opcja usuwania komentarzy pod naszymi zdjęciami. Czy to się opłaca? Sami oceńcie.

Ścieżka użytkownika 

     Wchodzimy na stronę prowokuje.pl  i w prawy górnym rogu klikamy na napis „rejestracja”. Zostajemy przekierowani na stronę gdzie standardowo należy wypełnić informację na temat swojego loginu, emaila, hasła, rejonu, z którego pochodzimy, płci oraz potwierdzić swoją pełnoletność. Portal nie wymaga od nas aktywacji konta za pomocą maila. Po kliknięciu „Załóż konto” możemy korzystać ze wszystkich opcji dostępnych „zwykłemu” użytkownikowi.

Zazwyczaj na portalach tego typu, przed rozpoczęciem „zabawy’, należy wypełnić własny profil podajac różne informacje i dopiero wtedy możemy korzystać i przeglądać profile innych użytkowników. W przypadku strony prowokuje.pl nie ma takiego obowiązku. Jeśli chcesz spersonalizować profil, musisz kliknąć w nazwę swojego użytkownika i dopiero wtedy wypełnić podstawowe i wybrane informacje na swój temat, jeżeli jednak nie masz na to ochoty to możesz przejść do przeglądania ogłoszeń.

Podsumowanie

    Portal prowokuje.pl jest prostym portalem, który z pewnością będzie dawał przyjemne odczucia z użytkowania, szczególnie kobietom. Delikatność, przejrzystość, jasność i prostota szaty graficznej odnajdzie zadowolonych użytkowników w gronie płci pięknej. Nie oznacza to jednak, że na portalu nie ma mężczyzn. Panie z pewnością odnajdą internetowego przyjaciela, z którym będą mogły poprowadzić ciekawe konwersacje. Portal polecam wszystkim, którzy nie mają wygórowanych wymagań co do treści ogłoszeń ponieważ nie ma możliwości ich filtrowania jednakże podstawowe kategorie powinny zadowolić szerokie grono potencjalnych użytkowników.  Jeżeli interesują Cię konkretne anonse mężczyzn lub kobiet albo par to z pewnością coś dla siebie znajdziesz. Gdybyś pomyślał aby spróbować swoich sił jako pracownik w szeroko pojętej branży erotycznej to możesz odwiedzić zakładkę „oferty pracy”. Portal nie jest wyjątkowo mocno rozbudowany jednak nie można powiedzieć, że wieje na nim nudą.