Na stronie fotoflirt.pl znajdziemy 4 miliony zarejestrowanych użytkowników. Tak, aż cztery! Mamy możliwość znalezienia ludzi nie tylko w naszej najbliższej okolicy, ale i poza granicą: w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. To strona o niemieckich korzeniach z rozległym wyborem profili. W dobie podróży i możliwości zamieszkania tak naprawdę gdziekolwiek, miło jest odnaleźć portal, który jest otwarty na działalność poza granicami kraju. Ponadto jest w większości darmowy, a aby skontaktować się z kimkolwiek nie jesteśmy zmuszeni do kupna konta premium jak niestety w większości portali randkowych czy erotycznych. Wszystkie profile, które znajdziemy na fotoflirt.pl mają zdjęcia, a ich autentyczność jest sukcesywnie sprawdzana przez moderatorów portalu dzięki czemu mamy pewność, że nie rozmawiamy z kimś fikcyjnym, tylko z prawdziwą osobą, która być może poszukuje dokładnie tego samego co Ty.  Czy się opłaca? Czy rejestracja jest obowiązkowa i w ogóle kto może się zarejestrować? Jak moderatorzy dbają o autentyczność profili? Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w dzisiejszej recenzji strony  randkowej – fotoflirt.pl. Zapraszam do wspólnego prześledzenia intersujących plusów i minusów portalu, który jest propozycją od naszych zachodnich sąsiadów.

Warstwa graficzna 6/10

     Naprawdę trochę lepiej niż średnio. Opakowanie wizualne nie zachwyca i nie ujmuje. Mamy przed oczami paskudną żółć idącą w parze z brunatną czerwienią. Jeśli miałbym się pokusić o porównanie tego zestawu koloru do czegoś z pewnością byłaby to szata graficzna typowych stron internetowych proponujących kredyty i chwilówki. Jak wszyscy dobre wiemy tego typu domeny absolutnie nie wzbudzają w nas pozytywnych uczuć, wręcz przeciwnie – stoją nawet w opozycji do tego. Jeśli chodzi o czcionki i rozmieszczenie poszczególnych kategorii na stronie wygląda to trochę jak raczkujące i dopiero powstałe portale z pierwszego dziesięciolecia XXIw. Albo fora internetowe przy tworzeniu których nikt raczej nie poświęca wiele czasu na dopracowywaniu strony graficznej. Logo – już nawet zapomniałem jak wygląda. Muszę znów się zalogować by sobie przypomnieć. To dwa kwadraty we wcześniej wspomnianych przeze mnie kolorach. Nuda, nuda i nic oryginalnego. Może dalej będzie lepiej? Miejmy taką nadzieje bo jak na razie portal plasuje się dość nisko w moim prywatnym rankingu.

Łatwość obsługi 10/10

     Myślę, że w wielu minusach da się znaleźć i sporo plusów. Tak jest też w tym przypadku. Wcześniej napisałem, że stronę można określić raczej mianem archaicznej w internetowym świecie, ale przez to poruszanie się po niej nie będzie stanowiło żadnego problemu. Odnajdą się również trochę starsi użytkownicy, którzy niekoniecznie są za pan brat z ciągłym ulepszaniem i moderowaniem strony. Jest to bardzo dobra wiadomość, jak wiadomo wiele osób w wieku starszym czy średnim marzy o odnalezieniu określonej dla siebie relacji.  Po prawej stronie naszych monitorów odnajdziemy czat, u góry sześć kategorii, które jasno nakierowują nas na swoją zawartość. Po prawej: wiadomości, wyszukiwarka, toplista, ciekawostki i wiele innych, a wśród nich opcja „meczowania”. Co to takiego? Opis w kolejnym akapicie.

Funkcje – ilość i ich przydatność 8/10

     Jeśli chodzi o paletę wyboru funkcji to jest bardzo dobrze. „Meczowanie” to spolszczenie od angielskiego „match”, które oznacza dopasowanie. Tak więc w pierwszej kolejności system podsuwa nam wizytówki użytkowników, którzy są nami zainteresowani. Możemy dać odpowiedź aprobującą – „tak”, nie decydować w danej chwili – „być może” lub odmówić – „nie”. Działa to na zasadzie aktualnej aplikacji na telefon o nazwie Tinder. Dostajemy karty użytkowników, które odrzucamy lub nie, działa to również w drugą stronę- możemy zostać odrzuceni lub ktoś da nam do zrozumienia, że jest zainteresowany dalszym poznaniem. Po prawej stronie wyświetla się nam czat z nazwami wszystkich użytkowników online. Super, że przy nazwie od razu wyświetla się wiek. Ponadto czat działa również jak swego rodzaju wyszukiwarka, w której da się ustawić lokalizację, wiek i płeć. Oczywiście istnieje możliwość wykupienia członkostwa premium jak wszędzie, lecz nie jesteśmy do tego zmuszeni jak w wielu poprzednich przypadkach poprzez drastyczne ograniczenie funkcji czy zalewanie rażącymi reklamami. Premium daje nam możliwość podglądu odwiedzających nasz profil, braku reklam, poszerzone funkcje wyszukiwania, podgląd zdjęć w dużym formacie i wgląd do partnerów meczowych. Na stronie istnieje także kącik już połączonych par wraz ze zdjęciami. Możemy tu odnaleźć wiele inspirujących i krzepiących historii udowadniających, że kilometry wcale się nie liczą, a portale randkowe to skuteczna droga do szczęścia w miłości. Pod zakładką „ciekawostki” kryją się podpowiedzi, artykuły i informacje, które mogą okazać się pomocne w wyborze i znalezieniu potencjalnego partnera. Na fotoflirt.pl istnieje też słowniczek z objaśnieniami nie tylko podstawowych zwrotów randkowych, ale również erotycznych jak kamasutra czy bdsm i z pozoru oczywistych dla częstych użytkowników komputerów jak „portal randkowy” czy „internet”. Prócz tego klasyczna edycja profilu, kontakty czy pomoc. Nie uważam żeby portal wręcz pękał od opcji i propozycji na eksplorowanie go, ale nie oszukujmy się – po co nam to wszystko skoro najważniejszym jest odnalezienie pożądanej relacji. Wybór profili jest niesamowicie rozległy i jest w kim wybierać, a moderatorzy dbają o autentyczność i prawdziwość zarejestrowanych osób poddając zamieszczone zdjęcia i profile sprawdzeniu. Jeśli chcesz się pod kogoś podszyć od razu przestrzegam jest to bardzo mało prawdopodobne, że Ci się uda więc lepiej sobie darować. Na portalu mogą rejestrować się osoby niepełnoletnie już od l6 roku życia co jest niespotykane na tego typu portalach.

Ścieżka użytkownika

     Rejestracja na fotoflirt.pl jest w stu procentach darmowa i składa się jedynie z trzech pól: nazwy użytkownika, hasła, maila i akceptacji zgody na przetwarzanie danych. Później już krótka droga poprzez mailowe potwierdzenie prawdziwości internetowej skrzynki pocztowej. Jesteśmy już w domu, wystarczy dodać zdjęcie i można działać!

Podsumowanie

    Może i strona wizualna nas nie rozpieszcza czy nie przyciąga uwagi. Opcje są okrojone i skromne lecz wydaje mi się, że to może być nawet plusem, ponieważ portal otwiera się na użytkowników mniej obeznanych z internetowym światem. Do naszej dyspozycji oddaje się naprawdę ogromną bazę użytkowników i potencjalnych partnerów. Mamy słownik pojęć, czat, porady i artykuły, a co najważniejsze nikt nie każe nam tu płacić za opcje, które nie oszukujmy się – powinny być darmowe na każdym portalu tego typu. W tym przypadku posłużę się niekrzywdzącym stereotypem: jak to Niemcy mają w zwyczaju to kawał solidnej roboty. Może nie jest to wizualna perełka, ale są rzeczy ważne i ważniejsze. Z czystą głową mogę powiedzieć, że jest to portal zdecydowanie godny polecenia.

Plusy

-darmowa rejestracja i opcje użytkowe,

-duża baza profili,

-porady i artykuły,

-brak konieczności bycia pełnoletnim,

– prosty, przystępny dla każdego,

Minusy

-brak kunsztu wizualnego.