W tym tygodniu wychodzę wam naprzeciw z recenzją strony buziak.pl Znajdziemy na niej kandydatów poszukujących partnerów praktycznie w każdym wieku. Od lat 16 nawet do 70! Wybór jest rozległy, a portal sprawia wrażenie łatwego w użyciu i przyjaznego każdemu. O jego autentyczności mamy okazje przekonać się przeglądając zakładkę ,,Historie miłosne” jeszcze przed samą rejestracją. Możemy przeczytać kilka podziękowań dla portalu i założycieli od par połączonych ze sobą dzięki nim. Są to ludzie młodzi, w średnim wieku, dojrzali i trochę starsi. Partnerzy nieraz mieszkający w odległych krańcach Polski i oddaleni od siebie o setki kilometrów. Jak widać kiedy w grę wchodzą silne uczucia odległości nie stanowią problemu. Buziak.pl istnieje od 2004 roku co daje nam duży staż w internetowym świecie. 14 lat doświadczenia w łączeniu par. Czy strona zaskakuje nietuzinkowością i jakimiś wyjątkowymi opcjami? Czy warto poświęcać czas na rejestracje i poszukiwania? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w dalszej części recenzji, do której zapraszam.

Warstwa graficzna 7/10

     Naprawdę średnio bym powiedział. Przy obecnych możliwościach technologicznych i graficznych można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa czy to z kolorem, czcionką czy też logiem. Niestety nic tu na nas takiego nie czeka. Wszędzie biało, trochę różowo-czerwonego i to by było na tyle. Nuda i brak jakiegokolwiek znaku charakterystycznego, po którym można by zapamiętać ten portal. Nawet logo, które nijako powinno być przewodnim znakiem graficznym identyfikującym zawartość to po prostu czerwone serce (jakże oryginalnie, jak przystało na portal randkowy!) i adres. Dlaczego założyciele nie bawią się kontrastem i nie korzystają z kolorów? Wchodząc na buziak.pl można pomyśleć, że przypadkiem trafiło się na jakieś nudne forum internetowe (mam tu na myśli jedynie stronę wizualną, nie zawartość),ale we wszystkich minusach można znaleźć plusy. Przejdziemy więc do nich w kolejnych akapitach. Uwierzcie, że będzie ich sporo.

Łatwość obsługi 10/10

     Jestem w stanie wybaczyć grafikom brak inwencji twórczej (może celowy, może nie) jeśli tylko codzienny użytek będzie przyjemny tak jak na stronie buziak.pl Portal z całą pewnością nie zachwyca swoim pięknem, finezją i zróżnicowaniem, ale łatwości obsługi nie można mu odmówić. Czarno na białym. To najbardziej poukładany interface jaki widziałem. Nic nam nie umknie podczas użytkowania, nic nie znalazło się tu bez przyczyny. Jak dla mnie łatwość obsługi to cecha nadrzędna (nie licząc funkcji). Nie cierpię tracić czasu na bezcelowe klikanie i poszukiwania pożądanych opcji. Po bokach w oczy rzucają się kategorie: skrzynka pocztowa, profil, moje zdjęcia, ustawienia, kontakty, filmiki, czarna lista czy test na miłość. Uwielbiam prostotę i to właśnie ze względu na nią daje 10 na 10. We wcześniejszym akapicie pisałem o tym, że nie mogę doszukać się cechy wizualnej, która pozwoli mi na zapamiętanie strony. Z pewnością cechą tą będzie łatwość obsługi.

Funkcje – ilość i ich przydatność 10/10

     Wiele ciekawostek, statystyk, historyjek i poradników daje nam do użytku portal buziak.pl. Jedną z ciekawszych opcji są statystyki, wykresy singli i osób żyjących w związkach. Znajdziemy tu sporo interesujących informacji popartych autentycznymi badaniami przeprowadzonymi przez Centrum Badania Opinii Społecznej. Dlaczego single decydują się na życie bez partnera? Analiza singla jako klienta czy powody dyskryminacji takich osób. Jeśli nie jesteśmy zainteresowani tym artykułem zawsze można przejść do „Wielkiego poradnika podrywu” i uzyskać garść przydatnych wskazówek dotyczących flirtu. Porady dla niej, dla niego, analiza psychologiczna, a także na co należy uważać w stosunkach damsko-męskich. Jak już wcześniej wspomniałem w zakładce „historie miłosne” znajdziemy dowody na skuteczność portalu. Ponadto właściciele strony gratyfikują pary w postaci butelki wina. Jeśli więc znajdziemy bratnią duszę, dostaniemy nie tylko uczucie zakochania, ale i smak dobrego wina. Zachęcam także do wykonania „testu na miłość”, który pozwala nam na określenie oczekiwań i późniejsze trafniejsze dopasowanie. Jak na każdym portalu mamy możliwość wykupienia członkostwa premium, które w tym przypadku, wybierając najbardziej ekonomiczną, kilkumiesięczną opcje wynosi nas marne grosze. Ale uwaga! Członkostwo jest do wykupienia tylko i wyłącznie przez Panów! Panie od samego początku mają je całkowicie za darmo. Tym samym wszyscy mężczyźni mają gwarancje , że każda z Pań odpisze na ich wiadomości, czy raczej każda będzie miała taką możliwość. W wielu portalach odstraszało i niepokoiło mnie zawsze powiązanie mojego konta z kartą kredytową. Na portalu buziak.pl nas to nie spotka, nie wiążą nas żadne umowy, wielostronicowe regulaminy ani okresy wypowiedzenia i kruczki prawne. Zero mydlenia oczu, kombinatorki. W razie jakichkolwiek pytań mamy do dyspozycji maila i telefon, pod który możemy kierować nasze uwagi. Poza wymienionymi powyższymi oryginalnymi opcjami jest również multum tak zwanych klasyków: czat, wyszukiwarka, czy ocena zdjęć w skali od 1 do 10 (jak dla mnie trochę to płytka praktyka, ale niestety dość powszechna). W razie niepożądanych kontaktów możemy umieścić kogoś na „czarnej liście”, która uniemożliwia namolnemu człowiekowi kontakt z nami. Istnieje możliwość urozmaicenia naszego profilu klipami lub filmikami. Moim zdaniem to super informacja o nas samych – o gustach muzycznych czy poczuciu humoru. Jak widać odwiedzając buziak.pl czeka nas ogromny wybór, nie tylko potencjalnych partnerów (a jest tu niecałe pół miliona profili!), ale również artykułów, statystyk i porad. Kolejne 10 na 10 wystawiam z czystym sumieniem.

Ścieżka użytkownika

     W polu „rejestracja” do uzupełnienia mamy jedynie kilka pól. Żadnego potwierdzenia za pomocą maila i tego typu rzeczy. Po jakiejś minucie jesteśmy już użytkownikami premium i na spokojnie możemy uzupełnić resztę znaczących informacji. Dodać filmy do profilu, oceniać inne i czatować z innymi użytkownikami buziak.pl

Podsumowanie

     Krótko i treściwie. Największym zaskoczeniem dla mnie po opuszczeniu portalu jest uczucie, że nikt nie chciał mnie zrobić w przysłowiowego „balona”. W większości tego typu stron już na pierwszych stronach żąda się od nas zobowiązań, zabrania odpisywania na wiadomości ponieważ nie zapłaciłeś wystarczająco dużego haraczu, po którym nie wiadomo co nas czeka. Piękne jest to, że autorzy wprowadzili do użytku to co sugerowałem we wcześniejszych recenzjach – darmowe konto premium na 3 dnia (dla Panów oczywiście) – byśmy mogli przekonać się, że to żaden pic na wodę. Owszem żeby nie było – po trzech dniach też się płaci, ale są to marne grosze, a od Pań w ogóle się ich nie wymaga. Prócz strony graficznej wszystko jest tu ideałem. Ode mnie dla twórców wielkie uznanie. Jeśli chodzi o trafność i skuteczność – ocenę  postawiam w waszych rękach.

PS. na portalu nie ma żadnych reklam!!!

Plusy

-bogata wyszukiwarka,

-artykuły dla ciekawskich,

-poradniki i statystyki poparte badaniami,

-system oceny,

-premium na pierwsze 3 dni,

-nagrody dla par,

-uczciwość w kwestii płatności,

Minusy

-mogę zarzucić jedynie brak kreatywności pod względem graficznym.