Witryna erocafe.pl to miejsce wirtualnych spotkań damsko-męskich, a także rozległa baza użytkowników, zdjęć i filmów. Ciekawą propozycją portalu jest możliwość pominięcia etapu rejestracji. Rzadko natknąć się można na strony gdzie da się to przeskoczyć, szczerze mówiąc chyba nigdy nie spotkałem się z czymś takim. Administratorzy od progu zapewniają nas o bezpieczeństwie i anonimowości podczas korzystania z opcji oferowanych przez witrynę. Jest ich multum od szybkich randek po randki w ciemno i wspomniane już wcześniej zdjęcia i video. Jedno jest pewne – raczej nie zaznamy tu monotonnych i nudnych chwil. Czeka nas sporo namiętności, pikanterii i fantazji. W ten weekend dowiedziałem się czy strona ma więcej plusów czy minusów. Zapraszam to lektury recenzji wszystkich chętnych przekonania czy warto przejść przez rejestracje, która nie jest jednak obowiązkowa.

Warstwa graficzna 6/10

     Czemu taka przeciętna ocena? Ponieważ część wizualna strony jest dla mnie raczej tandetna i infantylna. Białe szlaczki w kształcie kwiatów wystające po bokach, a to wszystko na wielokolorowym tle, gdzie dominuje raczej ponura czerń. Logo? Nie wiem czy napis który widzimy w górnym lewym rogu ekranu można nazwać  logiem. To w końcu tylko napis wpadający w bardzo jasny odcień złota – tak jeszcze do tego wszystkiego złoto. Logo samo w sobie powinno być czymś charakterystycznym i łatwym do zapamiętania, a nie zwykłym napisem odznaczającym się po prostu trochę inną czcionką. Ocena szaty wizualnej nie będzie jednak całkowicie negatywna, ponieważ jestem w pełni świadom, że to wszystko jest raczej kwestią gustu. Moje odczucia nie są zbytnio pozytywne, ale to nie znaczy, że innym gościom będzie to przeszkadzało. Jedyną rzeczą z którą zgodziłby się każdy to denerwująca reklama pożyczki centralnie na środku ekranu – aż oczy bolą. Na pewno nie można zarzucić grafikom niepoukładania. Wszystko jest dobrze rozmieszczone. „Schludne” jeśli można tak to ująć.. Nie mniej jednak pierwsze skojarzenia po wejściu na portal raczej negatywne albo co gorsza neutralne. Szlaczki jak z zeszytu dla dzieci i brak absolutnie czegokolwiek przez co mógłbym zapamiętać ten portal. Szkoda bo zdecydowanie jest potencjał. Ale nie będę płytki, jak wiadomo wygląd to nie wszystko, ważne jest też wnętrze. Sprawdźmy zatem co kryje się za kurtyną numer dwa.

Łatwość obsługi 10/10

     Jak już wcześniej wspominałem, na wyżej wymienionym portalu rejestracja nie jest obowiązkowa co znacznie ułatwia poruszanie się w wirtualnym świecie rozkoszy stworzonym przez erocafe.pl. Przyznałem w tej kategorii maksymalną liczbę punktów ponieważ nie mogę niczego zarzucić rozplanowaniu strony co przekłada się w całości na łatwość obsługi. Łatwo, prosto i przyjemnie. Nie ukrywam, że czarne tło uwydatnia kategorie i są bardziej zauważalne przez co nie da się ich pominąć w żaden sposób. Wyszukiwarka użytkowników również jest intyucyjna i łatwa w użyciu. Możemy się oczywiście pokusić o bardziej zaawansowane wyszukiwanie potencjalnych partnerów do flirtu.

Funkcje – ilość i ich przydatność 6/10

     We wcześniejszych akapitach wiele razy wspominałem o nieobowiązkowej rejestracji. Okej może i nie jest obowiązkowa, ale w mojej opinii nie warto się rejestrować. A to dlatego ponieważ jeśli nie masz konta na erocafe,pl to nie łudźmy się- niewiele nas ominie. Tak naprawdę to mamy tylko dostęp do kategorii sex porady, ogłoszeń i profili użytkowników zarejestrowanych. Chociaż udostępnianie profili osobom niezalogowanym to dość sporo. Przed tym jak zdecydujemy się stworzyć oficjalny profil możemy przewertować inne i zadecydować czy taki przekrój ludzi nas interesuje i czy baza jest rozbudowana. Czego możemy oczekiwać gdy już się zarejestrujemy? Dochodzi nam kilka nowych opcji. Moim zdaniem nie warto tego robić bo wybór pozostaje podobny po rejestracji jak i przed nią. Dostajemy dostęp do wyszukiwarki, dopasowanych do nas profili, jest nawet opcja zapisania wyszukiwania. Kolejną zakładką udostępnioną tylko zalogowanym jest zakładka pod tytułem „zdjęcia”. Mamy tu dopiero co świeżo dodane fotki użytkowników. Sporo ładnych ciał i twarzy, nic tylko wybierać i przebierać. Niestety zakładka, w której znajdują się nasze wideo (które możemy nakręcić jak mniemam) i video czat z innymi są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla użytkowników VIP albo PREMIUM. Wraz w wykupieniem któregoś z tych abonamentów mamy dostęp do takich przywilejów jak: wyróżnienie na stronie głównej, darmowe prezenty, wgląd w dane prywatne, pisanie komentarzy, wstawianie filmów wideo, wysyłanie nieograniczonej ilości wiadomości (przy standardowym mężczyźni nie mogą wysyłać żadnych, kobiety jedynie jedną na dobę) i nieograniczony przegląd kont. Jak widać to już kolejna strona internetowa o zabarwieniu erotycznym, która nie udostępnia wiele opcji za darmo, a także nie daje ich do przetestowania na krótki czas by dowiedzieć się czy nas to zainteresuje. Na górze lekko po prawej stronie ekranu umiejscowiona jest również zakładka „chcę poznać” i pod-zakładki: mężczyznę lub kobietę. Określamy czego czy raczej kogo chcemy poznać. Po kliknięciu klawisza „wyszukaj” dostajemy wyniki, ale kiedy już wejdziemy na profil potencjalnego kandydata niestety nie wszystkie informacje są dostępne dla naszego wglądu. Jest to raczej kwestia indywidualnych ustawień użytkowników. Zamiast np. orientacji, sponsoringu, spotkania czy kilku zdań o sobie widnieje zdanie: „zapytaj mnie jeśli chcesz wiedzieć”. I to by było na tyle jeśli chodzi o opcje portalu o zabarwieniu erotycznym erocafe.pl. Zapomniałbym jeszcze o kategorii „porady miłosne”. Trochę, dla niektórych pewnie, pomocnych artykułów: szybkie randki, randka w ciemno, jak znaleźć chętną do randek osobę, randki dawniej i dziś i wiele, wiele innych artykułów.

Ścieżka użytkowania

     Typowy klasyk – rejestracja czyli podanie przyszłej nazwy użytkownika, maila i hasła, potwierdzenie naszej autentyczności mailem i przystąpienie do zabawy. Oczywiście możemy wybrać również opcje bez rejestracji i od razu przewertować profile innych użytkowników. Ja już wspomiałem jest to niestardowa praktyka, nigdy przeze mnie wcześniej nie spotkana.

Podsumowanie

     Podsumowując erocafe.pl nie wyróżnia się na tle innych stron internetowych tego typu absolutnie niczym. Szata graficzna to miszmasz niczego. Nawet gdybym bardzo się starał raczej nie dam rady niczego z niej zapamiętać. Loga brak. Ścieżka użytkowania prosta i to chyba tyle z pozytywów. Przed rejestracja jak i po niej trochę nuda. Nie możemy wysłać ani jednej wiadomości do potencjalnego partnera. Pozostaje nam nasycać się zdjęciami, których akurat po zalogowaniu nie brakuje. Ale gdybym potrzebował jedynie zdjęć i niczego więcej odpaliłbym dowolną wyszukiwarkę i wpisał to czego oczekuje. Zdecydowanie za mało by zwrócić moją uwagę. Raczej nie polecam chyba, że z braku laku i lepszej alternatywy.

Plusy

-prosta obsługa,

-dostęp do zdjęć użytkowników.

Minusy

-brak możliwości wysyłania wiadomości,

-brak możliwości nadawania i oglądania wideo,

-groteskowa warstwa graficzna,