Portale randkowe od zawsze mogły poszczycić się sporym zainteresowaniem – sposobność nawiązania kontaktu z drugą połówką przez internet, która dzieli te same zainteresowania zadziałała na miliony użytkowników. Nie wszystkie strony dysponują jednak tymi samymi funkcjami i możliwościami. Niektóre są kierowane wyłącznie do osób w pewnej grupie wiekowej lub preferencjach inne zaś starają się dogodzić w równej mierze wszystkim po trochu. Ubolewam jedynie nad tym, że w Polsce brakuje portali dedykowanych nie zawsze na poważnie. Za granicą mamy ich w bród od portali dla fanów konkretnych filmów czy przebierańców. W Polsce odwiedzając te „klasyczne” w zdecydowanej większości możemy natrafić na dodatkowe opłaty za użytkowanie. Zdarzają się również te darmowe, ale jest ich z pewnością mniej, a opcje są czasem o wiele bardziej okrojone i ograniczone.Do tego te reklamy… Nie uważam jednak aby ustępowały bardzo tym znanym i płatnym w wielu kwestiach. Są rozsądną alternatywą dla ludzi nie czujących potrzeby płacenia za możliwości jakie mają nieść te portale. Niestety żyjemy w świecie, w którym nie ma nic za darmo, a ludzie wymyślają coraz to nowe możliwości zarabiania pieniędzy. Dziś zalogowałem się po raz pierwszy na stronie randki24.pl. Portal może pochwalić się ponad trzystoma tysiącami zarejestrowanych użytkowników- czyli jak na polskie standardy to całkiem dużo. Zgromadzeniu są tu ludzie z całej Polski, a profile pogrupowane na województwa znacznie ułatwiają użytkownikowi znalezienie kogoś interesującego z naszego zakątka kraju. Ile z tego o czym napisałem wcześniej zawiera w sobie serwis i czy trzeba za coś płacić przekonacie się w dzisiejszej recenzji.

Warstwa graficzna 5/10

     Bardzo długo zastanawiałem się jaką ocenę wystawić za to co zobaczyły moje oczy, a zobaczyły coś delikatnie mówiąc nieprzyjemnego. Wahałem się pomiędzy oceną 5, a 6. Spoglądając jednak na resztę moich ocen i wyborów przyznałem ocenę „średnią”. Jeśli miałbym przyrównać do czegoś tę warstwę graficzną, czcionkę i ogólne zestawienie kolorów byłby to jakiś tabloid lub portal plotkarski. Kolory to typowo patriotyczna biel i czerwień. Chciałoby się krzyknąć Polacy do boju, ale nie ma czemu tu kibicować. Czcionka i ogólne zestawienie wszystkich aspektów wizualnych na stronie woła raczej „PROMOCJA” czy „PRZECENA”  niż „Tu znajdziesz miłość i bezpieczeństwo”. Jeśli chodzi o logo to portal po prostu go nie posiada. Szkoda bo co jak nie logo wbija się w pamięć człowieka? Chciałbym zaproponować jakąś lepszą ocenę, ale zwyczajnie nie mam za co jej podciągnąć i za bardzo nie mam też nad czym się rozpisywać. Jedynie uporządkowanie kategorii zasługuje na jako taką  pochwałę. Kolory niestety kojarzą się z tandetą i obnażeniem, a nie z obietnicą prywatności i gwarantem spokoju i pewności.

Łatwość obsługi 9/10

     Łatwo jest poruszać się po portalu randki24.pl ponieważ pomijając już kwestie wyglądu wszystko jest klarownie i czysto rozpisane. Ludzie trochę starsi, którzy na co dzień nie korzystają z uroków internetu również powinni sobie poradzić bez większych problemów. U góry kategorie takie jak: mój profil, wiadomości, ogłoszenia, aktywności, konfiguracje i menu. Na głównej stronie możemy dostrzec – wyszukiwarka, wyróżnieni użytkownicy, nowi użytkownicy, single w regionach i czytelnia randkowa.

Funkcje i ich przydatność 5/10

     Po rejestracji miałem nadzieję, że nadejdzie upragniona gratyfikacja w formie możliwości przeglądania profili, pisania wiadomości z ciekawymi kobietami, które podzielają moje spojrzenie na świat. Nic bardziej mylnego. Jeśli nie macie wykupionego pakietu o nazwie 24-plus na stronie nie zdziałacie absolutnie nic poza małymi wyjątkami. Mamy możliwość przeglądania profili, książki kontaktów i wysłanych wiadomości, ale wgląd w wysłane wiadomości to robienie z człowieka zwykłego głupka, ponieważ jak możemy mieć wgląd w skrzynkę nadawczą skoro nie możemy nadać żadnej wiadomości bez wspomnianego wcześniej pakietu? Litości. Pakiet nie jest znów jakiś super drogi bo jego koszta to zaledwie kilka złotych, ale zanim się zarejestrowałem i zwyczajnie straciłem na to kawałek czasu swojego życia, mógł mi ktoś łaskawie o tym chociaż napomknąć. Podsumowując: do naszej dyspozycji jest jedynie wyszukiwarka profili i możliwość ich przeglądania. Wow… Nie łudźcie się, że zdziałacie coś więcej bo absolutnie nie ma takiej opcji.

Zalogowałem się z pustymi rękoma i wylogowuje również z pustymi. Nic mnie tu nie czeka. Jedynie kilka artykułów o tym jak zachowywać się na pierwszej randce, najgorsze miejsca na randkę czy moja najlepsza randka – może dla kogoś to przydatne infromacje.

Ścieżka użytkownika

     Chyba jedynie ten akapit przyjdzie mi napisać z lekkością i zadowoleniem. Dlaczego? Dlatego ponieważ największą przyjemność i najwięcej pozytywnych wrażeń wyniosłem z rejestracji i nie jest to okrutny żart. Zakładanie profilu dzieli się na dwa kroki: dane podstawowe ( takie jak – nazwa użytkownika, hasło i płeć) i dane do profilu (miejscowość, data urodzenia, kogo szukam: domatorki, wegetarianki, czy sam nim jestem i jakiego jestem wyznania- czyli rzeczy dla niektórych z nas bardzo istotne przy wyborze potencjalnego partnera). Krótko mówiąc – szybka i łatwa rejestracja, która nie wymaga ogromnego nakładu czasu co jest dosyć popularne na portalach erotycznych lub randkowych. Testy osobowości, określanie celu rejestracji czy szkicowanie swojej wymarzonej partnerki lub wymarzonego partnera poprzez wybieranie perfekcyjnych cech, dla niektórych ma sens, a dla innych jest to nie lada udręka. Później klasycznie – pozostaje nam tylko potwierdzić rejestrację mailem i przekonać się, że póki nie wykupimy płatnego pakietu to raczej nikogo sobie tu nie znajdziemy. Sami oceńcie czy jest to sprawiedliwe. 🙂

Podsumowanie

     Raczej nikomu nie poleciłbym tego portalu. Nie ma w nim absolutnie nic urzekającego czy godnego polecenia lub zapamiętania. Strona wizualna bardziej odstrasza niż głaszcze nasze oczy. O  funkcjach raczej nie ma co wspominać bo po prostu ich nie ma. Oczywiście należy pamiętać, że wszystkie pisane przeze mnie recenzje piszę z perspektywy użytkownika, który nie zamierza zakładać konta premium, a jedynie sprawdzić wachlarz proponowanych darmowych możliwości. Niestety na tle innych, darmowych funkcji dostępnych na podobnych portalach, randki24.pl wypadają dosyć blado. Jeśli jednak jesteście zainteresowani kontem premium to mogę tylko wspomnieć, że na tej stronie znajdziecie jedną z najniższych cen za pakiet miesięczny jakie widziałem . Randki24.pl dają względnie dużą bazę użytkowników (może to znak, że konto premium się opłaca?) i prostą ścieżkę użytkowania- wszystko jest bowiem przejrzyste a rejestracja szybka i zwięzła. Gdyby ktoś z was wykupił pakiet premium, zachęcam do wyrażenia swojej opinii w komentarzu.

 

Plusy

-spora baza użytkowników,

-łatwość użytkowania,

-niedrogie konto premium.

 

Minusy

-mało zachęcająca szata wizualna,

– brak możliwości użytkowania bez konta premium (min. odczytywania i wysyłania wiadomości),

-poza funkcjami czysto matrymonialnymi i małej sekcji „porad”, nic więcej.