W tym tygodniu miałem przyjemność dołączyć do wirtualnej społeczności portalu www.pogrzeszymy.pl założonego w roku 2016 i od tej pory wciąż rozbudowywanego i mogącego pochwalić się całkiem niezłymi statystykami. Jak można się domyślić po nazwie, rejestracja jest dostępna tylko dla osób pełnoletnich i pozwala na spotkanie najgorętszych użytkowników w sieci. Na początek autorzy strony dają nam wgląd w kilka liczb i informacji, które mają nas zachęcić do rejestracji. Mnie zachęciły. Ponad 100 tysięcy zdjęć, ponad 20 tysięcy zadowolonych użytkowników, całodobowy dostęp, półtora tysiąca- to średnia liczba dodawanych postów w ciągu dnia. Na stronie dzieje się naprawdę dużo, a to za sprawą faktu, że cieszy się ogromną popularnością. Administratorzy proponują zamianę monotonnej i nudnej codzienności na ekscesy erotyczne najwyższych lotów. Sprawdźmy co tak naprawdę może tam zainteresować lub odstraszyć. W tej recenzji rozważymy wszystkie za i przeciw pogrzeszymy.pl

Warstwa graficzna 9/10

     W pierwszej chwili po zetknięciu z szatą graficzną na pogrzeszymy.pl miałem mieszane uczucia. Wszechobecna czerń to na pewno symboliczna gwarancja tajemnicy, ciemnych zakamarków portalu i czarnego lateksu. Człowiek dzięki niej ma wrażenie ukrycia i zatajenia. Wraz z kolorem czarnym dostajemy ostry odcień fioletu w opozycji. To chyba z kolei ma być kolorystyka przypominająca  figlarność, gadżeciarstwo i samą słodycz. To zestawienie trochę tandetne i ordynarne… ale chwila przecież jestem na portalu erotycznym- nie mogę spodziewać się spokojnych i nudnych tonów bo nikt nie czerpałby przyjemności z użytkowania go. Logo bardzo mi się podoba – wijące się wokół niego sylwetki kobiet diabłów ma być zwiastunem niegrzecznej zabawy. Mam wrażenie jednak że elementy strony są troszkę niepoukładane i nieodgrodzone od siebie. Sąsiadujące ze sobą po bokach kategorie, jedna pod drugą, wyglądają trochę jak wpisy na amatorskim blogu- nie dają satysfakcji, ale nie po taką satysfakcje tu przyszliśmy. Podsumowując kolorystyka jest bardzo symboliczna, chwile musimy poczekać aż nasze oko przyzwyczai się do zestawienia tych dwóch barw, świetne logo, trochę brak poukładania, ale da się to z łatwością wybaczyć.  Dalej czeka nas już tylko sama przyjemność.

Łatwość obsługi 8/10

     Rejestracja to rzecz prosta. Po przejściu do portalu jak już pisałem w poprzednim akapicie niektóre elementy strony nie są zbyt spójne i uporządkowane, lecz nie wpływa to zbytnio na obsługę. Po prawej stronie jest widok szybkiego menu. Rozpisane zostało ono na kategorie, które dają jasno do zrozumienia co pod nimi znajdziemy. Po lewej znaczniki, dzięki którym możemy przenieść się na facebooka strony pogrzeszymy.pl, na twittera, a co najlepsze nawet na youtuba. Podróż po stronie jest prosta i przyjemna. Odejmuje jedynie punkty za delikatny nieporządek, który czasami może dawać wrażenie zagubienia. Ale tylko czasami.

Funkcje – ilość i przydatność 9/10

     Strona ma dla nas spory wachlarz funkcji. Napotkałem między innymi możliwość założenia grupy erotycznej o tematyce jaka mnie interesuje, duży katalog singli i par, wyszukiwarkę osób. Najpierw czeka nas jednak obowiązkowa, płatna aktywacja konta, bez której raczej niemożliwym jest użytkowanie strony. Ale bez obaw! Są to jedynie nędzne grosze które możemy zapłacić sms’em lub przelewem bankowym. Żadnych zawrotnych sum czy wielkich kwot. Te kilka złotówek to gwarancja autentyczności naszego konta. Gdy już zapłacimy, nie spotkamy fałszywych kont, ponieważ każdy musi zapłacić by korzystać. Super jest to, że jak na konto standard jest tu naprawdę sporo opcji takich jak – darmowa rejestracja, nieograniczona liczba ilości dodawanych zdjęć i filmów, komentowanie postów i zdjęć, czat ogólny, dodawanie grup, możliwość zarabiania. Tak możemy i my zarabiać pieniądze przy pomocy nadawanych transmisji. Wystarczy jedynie odpowiednio urozmaicić internetowe show tak by zachęciło widza. Jak czytamy na stronie: ,,Portal oferuje możliwość zarobienia pieniędzy swoim użytkownikom, każdy może pobierać i przekazywać zakupione wirtualne kredyty oraz wypłacać je po uzbieraniu odpowiedniej kwoty, w formie realnych środków płatniczych”- to naprawdę rozsądne rozwiązanie! Konto VIP dodatkowo zapewnia nam: nieograniczone wiadomości do wszystkich, czat prywatny, wyróżnienie profilu, wręczanie prezentów, video czaty i wiele innych. Zostańmy jednak przy podstawowych możliwościach. Podczas edycji profilu można natknąć się również na pole o nazwie ,,wsparcie finansowe”. Tak więc strona dedykowana jest również wszystkim szukającym sponsora czy sponsorki. Kolejną niespodzianką jest słowniczek erotyczny. Praktycznie na prawie żadnej odwiedzonej przeze mnie poprzednio stronie nie znalazłem czegoś podobnego. Słowniczek tłumaczy zwięźle zagadnienia erotyczne. Właściwie wszystkie zagadnienia w słowniku przełożone są po prostu z angielskiego na polski. Możesz dowiedzieć się co to jest fisting, pissing, DP, femdom, strap-on czy wirred. Oczywiście dla użytkowników znających angielski słowniczek raczej na niewiele się tu przyda. Cieszy mnie fakt, że ktoś pomyślał o zebraniu tych wszystkich fraz w jednym miejscu i przetłumaczeniu. Na naszym profilu możemy zawrzeć hasztagi, które pomogą w odnalezieniu nas przez innych użytkowników. To działa też w drugą stronę – wpisujemy w wyszukiwarkę pożądane słowo kluczowe, które przenosi nas do katalogu amatorek z nim związanych. Autorzy strony gwarantują nam kontrolowanie przez nas ilości danych i informacji, do których udzielamy innym dostępu, możemy ukryć swoje zdjęcia i filmy lub je udostępnić. Administratorzy gwarantują również bezpieczne szyfrowanie strony by nic nie trafiło w niepowołane ręce.

Ścieżka użytkowania

     Na pierwszej stronie od razu wita nas klasyczne ostrzeżenie przed erotyczną treścią ukrytą dalej. Potwierdzamy naszą dorosłość. Uzupełniamy puste pola w potrzebne dane takie jak login, maila. Po wypełnieniu krótkiego formularza, należy przekierować się na swojego maila w celu potwierdzenia i finalizacji rejestracji. Polecam sprawdzić również folder spam. Wiadomości tego typu często tam trafiają- ponieważ nasza skrzynka pocztowa z automatu je tam przekierowuje. Gdy tylko znajdziemy maila i klikniemy w link zawierający się w nim, zostajemy przekierowani do właściwej strony. Dalej czeka nas już tylko zabawa, niezobowiązujące znajomości i bezsprzeczna  przyjemność płynąca z korzystania z portalu.

Podsumowanie

     Strona pogrzeszymy.pl to jeden z lepszych portali jakie miałem okazje recenzować. Rejestracja jest szybka i prosta, łatwa w obsłudze strona o dużej ilości opcji. Możliwość zarabiania przez nas pieniędzy oceniam na wielki plus, ponadto słowniczek fraz, grupy dyskusyjne, hasztagi pozwalające na szybkie znalezienie tego czego szukamy, czaty ogólne i prywatne (opcjonalnie). Gwarancja prawdziwych użytkowników, duży wybór partnerów, par, orientacji, dominacji, preferencji erotycznych, możliwość sponsoringu. Gwarancja prawdziwości profili, którą daje nam opłata początkowa. Żadne to pieniądze więc zachęcam do skorzystania. Informacje bezpieczne dzięki szyfrowaniu strony. Wizualnie prawie wszystko jest na miejscu. Ktoś się jedynie trochę pogubił podczas projektowania rozmieszczenia elementów.

Plusy

-grupy tematyczne i czaty,

-wyszukiwarka, hasztagi i tagi,

-słowniczek pojęć,

-możliwość zarabiania,

Minusy

-jedynie małe potknięcia wizualne.