Zachęcam do wejścia na portal randkowy eDarling, który w bardzo przystępny i ciekawy sposób przedstawia nam wachlarz różnych możliwości spotkania zarówno bratniej duszy jak i kogoś kto po prostu lubi szybkie i niezobowiązujące przygody. Każdy znajdzie coś dla siebie. Portal istnieje na rynku już od wielu lat i jest ceniony przez rzeszę użytkowników.

Warstwa graficzna 10/10

     Jestem mile zaskoczony, ponieważ odwiedzałem tę stronę przed paroma latami i muszę przyznać, że nie ma teraz porównania nie tylko do samej siebie sprzed paru lat, ale także do żadnej innej strony tego typu odwiedzanej obecnie przeze mnie. Bardzo podobała mi się szata graficzna portalu. Uważam, że jest na bardzo wysokim poziomie. Kolorystyka absolutnie przyciąga uwagę. Dominuje barwa niebieska, ale mamy także szlachetną miedź i niezbędną, kontrastową czerwień. Górny pasek jest bardzo widoczny. Wszędzie wyrazista, duża, ładna czcionka. Jednym słowem klasa sama w sobie. Logo może nie jest zbyt ciekawe, nie zmieniło się od wielu lat, pozostało takie jakie zapamiętałem. Każdy kto już się zetknął z nim ( tak jak ja parę lat temu) po prostu dobrze je pamięta i o to chyba chodziło właścicielom portalu.

 Łatwość obsługi 9/10

     Wszystko jest bardzo proste. Schematycznie i sensownie powiązane. Hasła takie jak: WIADOMOŚCI, PARTNER DLA CIEBIE, GOŚCIE, ZDECYDUJ SAM mówią nam jasno o co chodzi i w którym kierunku możemy zmierzać. Reklamy nie są nachalne. Praktycznie prawie ich nie widać, a jednak  cały czas są widoczne. To rzadkość w dzisiejszych czasach i naprawdę wielka sztuka.

Funkcje ilość i przydatność 6/10

     Jeżeli chcesz zobaczyć zdjęcie, to musisz zapłacić. Oczywiście można i bez oglądania zdjęcia zawrzeć znajomość, ale potem może nastąpić duże rozczarowanie. Jak to w życiu bywa. Tak więc jeżeli chcesz zobaczyć kto odwiedził Twój profil, to minimum na rok musisz wydać określoną przez portal kwotę. Zapewniam, że wydacie Państwo bardzo mało, gdyż obecnie trwa promocja. Ceny nie są wygórowane. Możecie także wybrać dogodną dla siebie metodę płatności. Zanim jednak dojdziecie do informacji na ten temat musicie przebrnąć przez ankietę, która jest niewątpliwie ważnym elementem badania naszej osobowości, ale…. no właśnie – otrzymujemy informację, że wypełnienie ankiety potrwa 30 minut.

Uważam, że to stanowczo za długo, zwłaszcza biorąc pod uwagę, iż niektóre pytania niczego nie wnoszą, a zabierają nasz bezcenny czas. Przykładem może być dokładna data urodzenia. Czy nie wystarczyłoby podać swój wiek? Następne zbędne pytanie – jaki wykonuję zawód? Też nie wiem po co ta informacja. Jeżeli znajoma, partnerka, którą zapoznam będzie zainteresowana, to chętnie udzielę jej takiej informacji. Wypełniając tak szczegółową ankietę myślałem – o czym będziemy rozmawiać jeśli dojdzie do spotkania, skoro wszystkie informacje może wyczytać na moim profilu?

Pytanie z jaką religią, światopoglądem się utożsamiam jest nie na miejscu. To już jest naruszanie bardzo intymnej sfery każdego z nas. Mogę takiej informacji udzielić, ale tylko osobie, która budzi moje zaufanie. Jest inteligentna, mądra, wrażliwa i z którą mnie łączy coś więcej.  Okazuje się, że wielka niespodzianka dopiero przed nami, gdyż musimy określić od 70 do 80 cech swojej osobowości (dokładnej liczby nie mogę podać, ponieważ nie mogłem cofnąć się, żeby poprawić moje odpowiedzi), no istny horror proszę Państwa. Po prostu odechciewa się dalszej rejestracji. Dla wytrwałych są wymienione 32 cechy w pytaniu: jak określiłby Ciebie twój przyjaciel?

Męczarni część dalsza, to pytanie w stylu „ w jakim stopniu pasują do Ciebie następujące cechy osobowości?” i mam 15 do wyboru. I jeszcze  mądre zdania w stylu : „ gdy się rozzłoszczę rozładowuję swoją złość na innych”. Czy ktoś o zdrowych zmysłach przyzna się do tego? Wątpię. Sądzi może ktoś, że to koniec? Otóż nie. Przechodzimy do działu UCZUCIA I EMOCJE. Tu już niestety tylko 20 propozycji, które też mogą wyprowadzić z równowagi. Byłem w tym momencie tak zmęczony, że praktycznie przyznałem się lub jak kto woli, wybrałem wszystkie proponowane przymiotniki, a więc : zmęczony, bezradny, niezrozumiany, smutny, zaniepokojony, a nawet ofiara spisku. Ożywiłem się nieco, gdy dotarłem do punktu WAŻNE WARTOŚCI. Pewnie dlatego, że dotyczył moich wyobrażeń i oczekiwań w stosunku do przyszłej partnerki. W tym temacie byłem kompletnie wyluzowany, bo określeń było zaledwie 31. Im bliżej końca tym większe zaskoczenie. Musiałem napisać w formie trzech odpowiedzi za co w życiu jestem najbardziej wdzięczny? Karkołomne i niczym wielka zagadka, bo nie napisano komu mam być wdzięczny. Matce? Bratu? Synowi? Napisałem więc trzy razy słowo „komu” i okazało się, że opłaciło się, bo przeszedłem gładko do następnej strony pt. ZAINTERESOWANIA. To jest ok. Bo tego typu informacje rzeczywiście nas określają i są niezwykle potrzebne. Jest z czego wybierać , a gdy już dokonamy wyboru mamy pytanie pomocniczo-informacyjne tzn. CO NAJBARDZIEJ CIEBIE INTERESUJE – NAPISZ. Naprawdę nie miałem siły. A tu czekała na mnie następna strona z jakże zaskakującym tytułem  ZAINTERESOWANIA c.d. i 20 propozycji. Byłem już prawie na finiszu najdłuższego testu osobowości w moim życiu. Musiałem podać jeszcze swoje umiejętności w siedmiu dziedzinach, potem jeszcze siedem stwierdzeń, które do mnie pasują lub nie. A na koniec przyznanie się do picia, palenia oraz ile dzieci zamieszkuje ze mną we wspólnym gospodarstwie domowym. Ach! Jeszcze tylko ile zarabiam? Jakie z 12 pejzaży do mnie pasuje? I kod pocztowy. To tyle.

Następnie musiałem potwierdzić swój adres e-mail, by dokończyć rejestrację. Otrzymałem propozycję płatnego członkostwa, ale postanowiłem ją zignorować, ponieważ portal chwali się tym, że jest bezpłatny.

Ścieżka użytkownika 10/10

     Można rzec, że wszystko przebiega dość klasycznie. Login, hasło – standard. Następnie opcje, o których już wspominałem : Wiadomości, Partner dla ciebie, Goście, Zdecyduj sam.

Ale mamy także pomocną dłoń w postaci rozbudowanej propozycji pod tytułem Porady. I tu możemy wybrać co tylko dusza zapragnie np. porady dla kobiet jak być bezpieczną na pierwszej randce; czy można być niegotowym na nowy związek (czyli trochę psychologii);porady dla nieśmiałych osób; porady dla osób puszystych. Dział Porady dzieli się na podkategorie takie jak:  Życie singli, Związek, Rodzina, Psychologia, Seksualność, Droga do szczęścia.  W tej kwestii naprawdę możemy czuć się w pełni rozpieszczeni.

Podsumowanie

     Uważam, że zamazywanie zdjęć na portalu, który reklamuje się jako portal bezpłatny nie jest uczciwe. To trochę tak jakby mi ktoś obiecał, że dostanę bombonierkę w prezencie, a podarował mi tylko pudełko na czekoladki. Apeluję, bądźmy poważni. Nie nabijajmy ludzi w butelkę. Przepraszam za kolokwializm. Z plusów to zdecydowania przyjemność dla oka czyli szata graficzna na bardzo dobrym poziomie. Z minusów – męczarnie w trakcie rejestracji czyli jak nie należy konstruować testu osobowości. Kolejny mocny plus to dobre artykuły i poradnictwo na każdy temat dotyczący związków, życia w samotności i życia w rodzinie.