Roksa.pl to całkowicie darmowy portal umożliwiający zamieszczanie oraz wyszukiwanie anonsów erotycznych. Serwis umożliwia przeglądanie i rejestrację jedynie pełnoletnim użytkownikom po akceptacji regulaminu. Serwis zawiera także oferty pracy, oczywiście w zakresie usług erotycznych. Serwis działa w Internecie od 2006 roku i sądząc po liczniku użytkowników online cieszy się dość dużym zainteresowaniem i ma raczej pozytywne opinie.

Warstwa graficzna: 8/10

Wygląd strony jest dość schludny. Drażniące jest jedynie połączeniu głównego koloru, jakim jest fiolet, z czcionką w kolorze pomarańczowym. Lepiej odnalazłaby się tutaj kolorystyka stonowana – szarość lub biel. Warto byłoby je usystematyzować. Grafika umieszczona na samej górze strony głównej nie zniesmacza, a jedynie określa charakter strony internetowej. Pojawiają się również reklamy, ale nie są one dominującą częścią strony. Umiejscowione na jej obrzeżach nie utrudniają korzystania z serwisu. Ponadto ich treść jest adekwatna do głównej funkcji portalu, ale nie wulgarna. Nie ma więc negatywnego wpływu na ogólny wygląd portalu. Jeżeli chodzi o otwieranie podstron, w tym zakresie również nie ma powodu do obiekcji. Nic się nie zacina, ponadto oczekiwanie na ich otwarcie jest krótkie. W zakresie wizualnym przeszkadzają mi zdjęcia, na których niejednokrotnie widać części intymne. Jest to trochę niesmaczne, mimo iż jest to portal o charakterze erotycznym. Mały minus przyznaję również za zmieszanie nagłówków w j. polskim z innym. Mowa tutaj o zakładce „language”. Myślę, że należałoby usystematyzować tego typu zasady, by były one jednakowe.

Łatwość obsługi: 10/10

Obsługa portalu nie stanowi żadnego problemu. Jest maksymalnie intuicyjna, a czas potrzebny na jej rozgryzienie jest bardzo krótki. Wszystkie możliwe opcje pokazane są jak na dłoni, ich nazwy nie są w żadnym wypadku mylące, a nawet wyraźnie określone.

Funkcje – ilość i przydatność: 8/10

Główną funkcją jest przeglądanie anonsów erotycznych oraz ich dodawanie. Portal dzieli ogłoszenia na kilka kategorii. Wszystkie są podzielone pod względem płci oraz dostępnych „rozrywek” erotycznych. Oczywiście istnieje możliwość ustawienia wyszukiwania anonsów biorąc pod uwagę region zamieszkania. Będąc przy temacie wyszukiwarek, istnieje również ta zaawansowana. Korzystając z niej użytkownik może wskazać nie tylko płeć, miejsce zamieszkania, czy opis poszukiwanej kategorii ogłoszeń. Jako, że są one płatne, można wskazać zakres cen – wśród dostępnych opcji jest czas 15, 30 lub 60 minut. Ponieważ w ogłoszeniach podawane są również wymiary poszczególnych części ciała, za pomocą wyszukiwarki szczegółowej istnieje możliwość podania interesującego zakresu, a także dni tygodnia, w które usługi mają być wykonywane. Znając numer telefonu ogłoszeniodawcy można również wyszukać konkretne ogłoszenie.

Serwis umożliwia pozostawienie po sobie śladu na danym profilu, poprzez dodanie pochwały, dodanie do ulubionych. Jeżeli z kolei ogłoszenie nie spełnia wymogów, lub nie podoba się – można zgłosić naruszenie regulaminu. W każdym ogłoszeniu można dodać prywatny numer telefonu. Portal nie umożliwia pisania wiadomości poprzez stronę. Ponadto na stronie możliwa jest zmiana języka na 6, poza j. polskim dostępna jest zmiana na rosyjski, angielski, włoski, hiszpański, francuski i hiszpański – każdy oznaczony jest odpowiednią flaga. To z kolei świadczy o profesjonalizmie portalu, z którego korzystać mogą obcokrajowcy, dla których język polski jest niezrozumiały.

Strona umożliwia utworzenie konta, poprzez które możliwe jest zamieszczanie ogłoszeń. Pierwszym ku temu krokiem jest zapoznanie się z regulaminem ich zamieszczania. Następnie wybiera się odpowiednią kategorię. Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe, bez nich niemożliwe jest przejście do kolejnego etapu, którym jest dodanie zdjęć. Po potwierdzeniu wszystkich danych można zaakceptować całość. Dodatkową opcją jest promowanie ogłoszenia. Twórcy portalu zapewniają wówczas 40-60% procentowy wzrost zainteresowania ogłoszeniem. Jest ono umieszczane na górze listy ogłoszeń z danego regionu i danego rodzaju. Koszt zamieszczenia anonsu wynosi 50 zł, a jego wyróżnienie 100 zł. Jest to opłata jednorazowa, a chęć skorzystania z promowania ogłoszenia należy zgłosić do administratora serwisu. Skuteczność zamieszczanych ogłoszeń wyliczana jest na za pomocą średniej arytmetycznej, dla którego podstawą są wyświetlenia anonsów z tego samego zakresu terytorialnego oraz kategorii. Aktywacja ogłoszenia zamieszczonego w weekend następuje dopiero w najbliższym dniu roboczym po nim następującym.

Portal nie posiada osobnej zakładki z pomocą dla użytkowników. Podane są numery telefonu, na które można zgłaszać napotykane problemy, lub nurtujące pytania. Co ciekawe, nie jest konieczne wykonanie połączenia głosowego, administratorzy odpowiadają również na wiadomości tekstowe, pod drugim numerem telefonu. Ponadto, administrator nie bierze odpowiedzialności za finalizowanie transakcji w zakresie udostępnianych ogłoszeń. Wszelkie ustalenia czynią między sobą ogłoszeniodawcy z klientami, a serwis nie miesza się w ewentualne konflikty.

Jako jeden z największych portali tego rodzaju, roksa.pl odpłatnie udostępnia powierzchnię własnej strony internetowej w celu reklamy. W zakładce o tej samej nazwie zamieszczone są wszelkie informacje na ten temat z wyszczególnieniem rodzaju i cen reklam. Za reklamę usług w postaci poziomego banneru o określonym wymiarze umieszczonym na dole strony należy uiścić opłatę w wysokości blisko 3.700 zł. Maksymalna ilość reklam to 3. Są one umieszczane na wszystkich podstronach serwisu. Szacowana liczba wyświetleń jest wówczas dość wysoka, ponieważ może sięgać 72 mln. Takie informacje przekazuje administrator strony. Drugą możliwością reklamy jest banner pionowy. Cena za jego zamieszczenia wynosi ponad 5.500 zł, przy jednocześnie mniejszej ilości wyświetleń. Jest on umieszczany po prawej stronie, obok ogłoszeń. W moim odczuciu ceny są zbyt wygórowane, zwłaszcza w drugim przypadku, kiedy reklama będzie wyświetlana jedynie na podstronach zawierających listę dostępnych ogłoszeń, a nie jak w przypadku banneru poziomego, również stronach zawierających ich dane szczegółowe. Link o charakterze sponsorowanym kosztuje blisko 1.500 zł.

Ostatnią funkcją oferowaną przez serwis jest dodawanie ofert pracy. Ogłoszenie może mieć formę tekstową lub banneru. Oczywiście druga opcja jest droższa.

Ścieżka użytkownika:

Podobnie jak inne portale o charakterze erotycznym, tak i na tym konieczne jest potwierdzenie ukończenia 18 roku życia. Wchodząc potwierdza się tę informację.

Strona główna wita użytkownika w większości roznegliżowanymi zdjęciami, co wygląda mało atrakcyjnie. Niektóre zdjęcia wywołują najzwyczajniej odrzucenie. Powinny być one umieszczone w profilu, a nie w charakterze zdjęć głównych. Nad zdjęciami głównymi mamy kategorie oraz lokalizacje, na podstawie których można wyszukiwać anonse.

Wchodząc w dane ogłoszenie oczom użytkownika ukazuje się zdjęcie główne oraz pozostałe. Wszystkie są opatrzone znakiem wodnym z nazwą portalu. Jako, że portal jest zbiorem anonsów płatnych, w każdej ofercie znajdują się stawki oferowanych usług oraz ich nazwy, a także dni tygodnia, w które są świadczone. Jeżeli nie ma się ochoty otwierania każdego zdjęcia osobno, można włączyć automatyczne ich wyświetlanie. Ponadto do ogłoszenia można dodać pochwałę.

Poza anonsami, na stronie publikowane są oferty pracy w zakresie erotyki. Kosz jego umieszczenia wynosi 50 zł, a czas rwania – 3 miesiące.

Dokonując rejestracji w pierwszej kolejności wybiera się charakter użytkownika. Do wyboru jest ogłoszeniodawca lub komentator. Następnie wypełnia się kolejne pola.

Poszczególne ogłoszenia mogą zostać dodane do ulubionych, w celu ich zapamiętania i możliwości powrotu do nich w odpowiednim dla danego użytkownika momencie.

Folder wiadomości zawiera natomiast wiadomości wysłane oraz odebrane od administratorów.

W zakładce z ustawieniami zarejestrowany użytkownik może zmienić rodzaj konta, edytować dane lub usunąć konto. Wszelkie zmiany rodzaju konta są nieodwracalnymi operacjami.

Ogłoszenia można znaleźć wypełniając rubryki w podstawowej lub zaawansowanej wyszukiwarce.

Podsumowanie:

Portal wywołuje mieszane uczucia. Na pierwszy rzut oka przeszkadzają nader roznegliżowane zdjęcia. Zdaję sobie sprawę, iż jest to portal o tematyce erotycznej i ta recenzja może być po części subiektywna, ale nie oznacza to, że muszą one tak wyglądać. Przynajmniej główne zdjęcia w ogłoszeniach powinny wyglądać inaczej, bez obnażania intymnych części ciała. Szata graficzna jest w porządku, kolorystyka nie razi. Administratorzy wyraźnie określają zasady funkcjonowania portalu. Sądząc po ilości reklam można dojść do wniosku, że jest to portal cieszący się popularnością.

Plusy:

 1. Niewielki koszt zamieszczania ogłoszeń przy jednoczesnym długim czasie ich obowiązywania,
 2. Możliwość dodania oferty pracy,
 3. Możliwość wyboru charakteru konta oraz jego zmiany,
 4. Intuicyjna obsługa portalu,
 5. Możliwość zmiany języka strony na 6 innych,
 6. Dwa rodzaje wyszukiwarek,
 7. Możliwość kontaktu telefonicznego oraz smsowego z administratorami serwisu,
 8. Reklamy umieszczone są na dole lub w bocznym panelu, co nie przeszkadza w korzystaniu z serwisu,

Minusy:

 1. Brak aplikacji mobilnej
 2. Dopuszczanie zamieszczania zbyt wulgarnych zdjęć – mimo charakteru strony, powinny być one zachowane jedynie w profilu, nie w zakresie zdjęcia głównego,
 3. Dość duże koszty utworzenia reklamy w serwisie,