Serwis ma charakter erotyczny. Podrywaczek przeznaczony jest dla osób w różnych stanach cywilnych. Portal umożliwia umawianie się na sex randki, oczywiście przy zapewnieniu komfortu dyskrecji oraz prywatności. Dostęp do wszystkich funkcji portalu można uzyskać również w wersji mobilnej, którą można pobrać na komputer, telefon, czy tablet. Rejestracja jest całkowicie darmowa. Administratorzy serwisu zapewniają, iż obecnie mają ponad 0,5 miliona zarejestrowanych użytkowników. Rejestracji na stronie może dokonać jedynie osoba pełnoletnia, oczywiście po akceptacji warunków określonych w regulaminie. Na stronie nie ma informacji, w którym roku powstała. Poniższa recenzja przedstawia kilka aspektów tego portalu.

Warstwa graficzna: 8/10

Prosta, bez zbędnych ozdobnych czcionek i jaskrawych kolorów. Strona ma wygląd przyjazny dla oka, bez wulgarnych, czy niestosownych grafik. Jest doskonałym przykładem na to, że są takie, które nie muszą razić w oczy główną funkcją, jaką pełni portal. Przeszkadza mi jedynie ukrycie stopki, która nie jest intuicyjna oraz wskazanie daty powstania serwisu. Otwierane podstrony trochę długo się ładują, ale nie utrudnia to korzystania z serwisu. Szkoda, że nie otwierają się w nowym oknie, ale generalnie nie stanowi to problemu na dłuższą metę, można się do tego przyzwyczaić.

Łatwość obsługi: 8/10

W tym zakresie większość opcji można poznać w sposób intuicyjny. Miejsce na rejestrację jest wyraźnie wskazane. Wyjątkiem jest stopka, która ukazuje się oczom użytkownika dopiero w momencie kliknięcia w strzałkę skierowaną w górę. Bardziej kojarzy mi się ona z powrotem do góry strony, niż rozwinięciem stopki. W moim odczuciu miejsce, gdzie publikowany jest regulamin powinien być wyraźniej zaznaczony, zamiast ukryty. Dostępność do niego może zapobiec powstawaniu problemów i nieporozumień związanych z rejestracją i późniejszym użytkowaniem serwisu. Po dokonaniu rejestracji oczom użytkownika ukazują się dostępne opcje, które zasadniczo nietrudno opanować, ponieważ są jasno wskazane poprzez nagłówki.

Funkcje – ilość i przydatność: 8/10

W przypadku funkcji, ich poznanie możliwe jest dopiero po dokonaniu rejestracji. Sam proces nie zajmuje dużo czasu, jest więc jedynie formalnością. To duży plus, gdyż cenię sobie portale, które niepotrzebnie wydłużają czas potrzebny na stanie się pełnoprawnym użytkownikiem serwisu. Po rejestracji użytkownik zyskuje podstawowe uprawnienia i możliwości. Od razu po potwierdzeniu adresu e-mail użytkownik otrzymuje automatyczną wiadomość, w której znajdują się podstawowe wskazówki dotyczące uzupełniania profil. Wszystkie wskazane czynności są warunkiem rozpoczęcia korzystania z darmowych funkcji. W wiadomości pojawia się również zaproszenie do kontaktu z działem pomocy w przypadku wystąpienia trudności. Wśród podstawowych opcji znajduje się oczywiście możliwość pisania wiadomości prywatnych do wybranych użytkowników. Wystarczy wówczas kliknąć w interesującą nas nazwę użytkownika i od razu jest się przeniesionym do profilu, z poziomu którego wysyła się wiadomości. Poza pisaniem wiadomości prywatnych, danego użytkownika można dodać do listy kontaktów. Umożliwia to oczywiście zapamiętanie profilu godnego uwagi. Oczywiście profil taki można w każdej chwili usunąć. Niejednokrotnie może zdarzyć się tak, iż osoba, która do nas pisze nie jest mile widzianym gościem na naszym profilu. Portal umożliwia wówczas ignorowanie takiego użytkownika. Jest to przydatna funkcja głównie dla tych, którzy chcą w delikatny sposób dać do zrozumienia brak zainteresowania kontaktem. W ostateczności można oczywiście zgłosić naruszenie zasad zawartych w regulaminie serwisu. Nie warto jednak nadużywać tej opcji bez wyraźnego powodu. Może to bowiem doprowadzić do usunięcia lub zablokowania konta przez administratorów.

Przy zdjęciu profilowym istnieje możliwość jego skomentowania oraz poinformowania o zainteresowaniu, poprzez kliknięcia serduszka. Jeżeli dany profil nie wzbudza zainteresowania korzysta się ze strzałek umożliwiających przejście do kolejnego profilu. Dodatkowo zdjęcia można ocenić, jako hot lub słabe. Do tego celu służą niewielkie piktogramy umieszczone pod zdjęciem, z prawej strony. Wszystko to możliwe jest poprzez skorzystanie z wyszukiwarki. Jest ona umieszczona na samym dole, przez co jest niekoniecznie dobrze widoczna. Gdyby znajdowała się na górze lub na boku byłaby bardziej funkcjonalna. Ponadto, przy każdym zdjęciu widnieje mapa ze wskazaniem obecnego pobytu danego użytkownika. Stanowi to przydatną opcję dla każdego, dla którego liczy się odległość do nowo poznawanej osoby.

Każdy użytkownik może również przeszukać serwis w poszukiwaniu nowych użytkowników. W tym celu wystarczy przejść do zakładki o tym samym tytule. Wyświetlają się wówczas zdjęcia najnowszych użytkowników, wraz z nickiem, wiekiem, wskazaniem przyczyny rejestracji oraz ilością zdjęć. Taki sam schemat ma zakładka z użytkownikami online.

Serwis udostępnia również możliwość zaznaczenia na mapie miejsca swojego obecnego pobytu. Może być to przydatne zwłaszcza w sytuacji, gdy w pobliżu danej lokalizacji znajduje się osoba wzbudzająca zainteresowanie, z którą możliwe jest zorganizowanie spotkania. Dana lokalizacja może być w dowolnej chwili zmieniana, choćby w czasie wyjazdów wakacyjnych, świątecznych, czy okolicznościowych. Ułatwieniem jest tutaj również możliwość pobrania aplikacji na telefon, w celu częstej aktualizacji i sprawdzania swojego profilu.

Na koniec warto przybliżyć ideę płatnego członkostwa, zapewniającego miejsce w tzw. Klubie Podrywacza. Użytkownik, który uiści wskazaną opłatę zyskuje dodatkowe korzyści. Wśród nich znajdują się nielimitowane konwersacje, podgląd osób, które są zainteresowane poznaniem, oraz użytkowników podglądających profil, dostęp do mapy ze wskazaniem osób przebywających w danej okolicy. Ponadto umożliwiany jest wówczas tryb ukryty, co oznacza, że za pomocą suwaka można ukryć swój profil, udostępniając go jedynie wybranym przez siebie osobom. Dodatkowo, w ramach członkostwa możliwe jest rozpoczęcie promowania własnego profilu. Wszystkie te udoskonalenia są jedynie suchą teorią, ponieważ nie ma przykładowych grafik, które ukazywałyby chociaż częściowo zalety płynące z ich zastosowania. Koszt konta premium obecnie wynosi 29 zł/rok. Jest to cena promocyjna, obniżona z 69 zł. Na tle konkurencji serwis wypada więc całkiem dobrze. Oczywiście kwota ta jest aktualna przy płatności wykonanej online. Płatność smsem wynosi natomiast nieco ponad 23 zł, ale jest to abonament miesięczny. Będzie dobrym wyborem dla sprawdzenia użyteczności dostępnych opcji.

Ścieżka użytkownika:

Stronę główną zdobi banner wraz z nazwą portalu oraz jego główną misję, czyli sex randki bez zobowiązań. Dodatkowo po prawej stronie mamy okienka rejestracji. W kolejnej odsłonie ukazane są przykładowe zdjęcia użytkowników. Trzeci slajd zawiera zalety portalu oraz cechy wyróżniające go spośród innych tego typu. Następnie przedstawiane są korzyści wynikające z dokonania rejestracji. Na samym dole znajdują się dokładne lokalizacje – miasta, w których można poszukiwać przygody na portalu.

Aby rozpocząć pełną przygodę z portalem konieczna jest rejestracja. Ale to żaden problem, wręcz przeciwnie, bo nie zajmuje dużo czasu. Ostatnim krokiem jest oczywiście potwierdzenie rejestracji poprzez link przesłany na wskazany adres e-mail. W przypadku pomyślnej rejestracji pojawia się komunikat potwierdzający ten fakt.

Na każdego nowego użytkownika w skrzynce odbiorczej czeka wiadomość od administratora. Jest to tekst powitalny, a jednocześnie przypomnienie o uzupełnieniu profilu.

Następnie pojawia się zachęta do przystąpienia do Klubu Podrywaczy. Oczywiście wiąże się to z uiszczeniem opłaty na cały rok lub miesięcznej. W pierwszym przypadku jednorazowa (obecnie promocyjna) opłata wynosi 29 zł. Może być dokonana wyłącznie poprzez przelew lub kartę kredytową. Płatność miesięczną można zrealizować wysyłając sms.

Ustawienia dzielą się na dane podstawowe, preferencje, ustawienia o charakterze podstawowym oraz powiadomienia.

Wchodząc w poszczególne zakładki pojawiają się profile osób. Na samym dole znajduje się pasek wyszukiwarki, gdzie możliwy jest wybór preferencji. Wyszukiwarka jest dość podstawowa, ponadto jej lokalizacja sprawia, iż jest słabo zauważalna.

Odwiedzając dany profil można zapoznać się z podanymi informacjami oraz dokonać polubienia, napisać komentarz bądź okazać niezadowolenie. Obok zdjęcia głównego widnieje mapa z zaznaczeniem obecnej lokalizacji danego użytkownika. Po przeciwnej stronie widać natomiast datę ostatniego logowania. Daną osobę można dodać do kontaktów, ignorować lub zgłosić przeciwko niej naruszenie regulaminu i oczywiście napisać prywatną wiadomość.

Chcąc zaznaczyć swoją lokalizację wystarczy kliknąć w zakładkę „mapa”.

Opcja ukrycia profilu dostępna jest po zakupie członkostwa. Ale na profilu pojawiają się propozycje kontaktu z naszej okolicy. Można je oczywiście zignorować i przejść do kolejnej.

Podsumowanie:

Portal, choć o charakterze erotycznym nie jest w żaden sposób odrzucający. Zamieszczane zdjęcia nie epatują golizną, czy nieprzyzwoitością. Dlatego też nie dziwi fakt tak dużej ilości zarejestrowanych użytkowników, sugeruje to jedynie pozytywne opinie. Przyciąga również profesjonalny wygląd grafiki. Warto więc poświęcić kilka sekund na dokonanie rejestracji i poznawanie serwisu od podszewki.

Plusy:

  1. Profesjonalna, przejrzysta grafika oraz ogólny wygląd strony,
  2. Szybka rejestracja,
  3. Mapa obecności – pozwala na zmianę swojej obecnej lokalizacji
  4. Możliwość pobrania aplikacji na komputer, tablet lub telefon,
  5. Możliwość promowania profilu,
  6. Niewielki koszt konta premium,

Minusy:

 

  1. Niewiele darmowych opcji,
  2. Brak działu pomocy z odpowiedziami na potencjalne pytania,
  3. Dolna stopka strony jest za bardzo ukryta,
  4. Położenie wyszukiwarki – dolne jest nie do końca widoczne. Sugeruję przeniesienie jej na górę.