Kochaj.pl, jako portal relatywnie świeży, reklamuje się eksperckim testem dopasowania, który podobno ma wybrać dla nas tylko pasujące osoby. Oprócz tego standard w pakiecie czyli bezpieczeństwo, prywatność i wartościowi ludzie. Całość ma polegać głównie na tym systemie Fair Dating, który dopasuje nam precyzyjnie drugą połówkę. Jak to wychodzi w praktyce? Zapraszam do poniższej recenzji

Szata graficzna: 8/10

Nie doznamy tutaj barokowego przepychu, ale w gruncie rzeczy o to chodzi. Oprawa jest bardzo przejrzysta, raczej nie generuje problemów przy nawigacji. Ważny jest też brak irytujących reklam, ale to zakładam może być już kwestią krótkiego przebiegu z portalu. Z czasem pewno jakieś reklamy się pojawią, aczkolwiek nie sądzę, aby miały one drastyczny wpływ na wygląd stronki.

Łatwość obsługi 7/10

Nie jest to najtrudniejszy w obsłudze portal, z jakim się zetkniecie, ma on jednak jeden problem. O ile test Fair Dating prowadzi nas jak za rączkę, tak po wypełnieniu pojawiamy się w naszym głównym panelu i zanim w ogóle ogarniemy co możemy robić, a czego nie, w tym momencie pojawi nam się okienko sugerujące zakup konta premium. Mimo wszystko portal jest nowy, opcji za wiele nie ma, więc całość łapiemy w przeciągu dziesięciu minut.

Funkcje – ilość i przydatność – 5/10

Jeśli chodzi o opcje, to właściwie nie za wiele portal może zaoferować. Jedyne co możemy zrobić precyzyjnie, to ustawienie preferencji naszego konta. Wszelkie niezbędne informacje o sobie, które mogą zachęcić drugą połówkę znajdują się w panelu głównym i możemy je dowolnie ustawiać. Oprócz tego portal oferuje nam dziennie pięć osób, które są właśnie dopasowane do naszych preferencji. Możemy im wysłać uśmiech, poprosić o zdjęcie, czy też nawiązać rozmowę. Można też sprawdzić kto nas odwiedzał i przypomnieć sobie profile odwiedzane. W zasadzie to tyle. Fakt, że pięć osób na dzień to wcale nie tak mało, tym bardziej, że celujemy raczej w tę jedną. Ograniczona ilość opcji to w pewnym sensie zaleta i wada. Wada, ponieważ mamy ich mało, ale z racji tego, że pokazuje nam osoby tylko ściśle dopasowane do nas – zyskuje na tym nasza prywatność i dostęp do naszych danych. Być może wersja premium oferuje coś więcej, niż tylko więcej niż 5 osób na dzień. Nie jestem w stanie jej z oczywistych powodów sprawdzić, ponieważ jednorazowo miesiąc kosztuje 60 zł (przy płatności za pół roku wychodzi 29zł za miesiąc). Na stronie głównej możemy jeszcze przeczytać artykuły tematyczne oraz historie ludzi, którzy to rzekomo poznali się za pomocą tego portalu.

Ścieżka użytkownika:

Rejestracja jest niezwykle prosta. Jako osoba, które zawsze opornie podchodzi do samego procesu rejestracji muszę przyznać, że całość przebiega w mgnieniu oka. Większość istotnych informacji uzupełniamy po założeniu konta, tak więc możemy to zrobić na spokojnie, nie męcząc się w procesie tworzenia konta.

Następnie wypełniamy test, który jest niezbędny, aby znaleźć naszą idealnie dopasowaną drugą połówkę. Pytań jest sporo, aczkolwiek są zazwyczaj proste i jest spory próg zaznaczania odpowiedzi pomiędzy „stanowczym TAK”, a „stanowczym NIE”.

Po zakończeniu ukazuje nam się plansza, która ukazuje nasz charakter, opisuje poszczególne aspekty i daje porady odnośnie tego, na co powinniśmy zwracać uwagę w poszukiwaniach partnerki/a.

Kiedy już uzupełnimy zdjęcia i wszystkie informacje, które chcemy o sobie zamieścić, klikamy na „dopasowania”, gdzie możemy zobaczyć listę pięciu osób, które portal nam proponuje. Mamy tam wskaźnik dopasowania, czyli na bazie tego tekstu, który wypełnialiśmy wcześniej, będzie to swego rodzaju wykaz podobieństwa.

Portal następnego dnia wyrzuci nam pięć kolejnych osób, aczkolwiek zawsze możemy wrócić do tych, których dopasowało nam wcześniej. Jeśli chcemy uzyskać dostęp do większej ilości osób, musimy wykupić konto premium.

Kochaj.pl posiada również obszerny dział „pomoc” w którym znajdziecie krok po kroku opisaną obsługę, opcje i nawigację po portalu.

Podsumowanie:

Jedyne na czym tak naprawdę możemy tutaj polegać, to na skrypcie tego pierwszego testu, który wypełnialiśmy. Pięć osób na dzień to nie jest dużo, ale jeśli faktycznie skrypt działa, być może te pięć osób wystarczy. Możemy bez problemu nawiązać z nimi kontakt, więc nie musimy siedzieć tygodniami czekając, aż ktoś odwzajemni nasze uwielbienie i odblokuje się opcja rozmowy. Mimo, że jest to portal w miarę nowy (tak więc zakładam, że liczba użytkowników będzie nieporównywalnie mniejsza w stosunku do konkurencji), wydaje mi się, że warto spróbować. Tylko i wyłącznie z tej prostej przyczyny, że wystarczy kilka dni i już będziemy wiedzieli, czy chcemy w to brnąć dalej.

Plusy:

 1. Obszerny dział pomocy
 2. Przejrzysta szata graficzna
 3. Szczegółowy test osobowości
 4. Możliwość szybkiego nawiązania kontaktu
 5. Prywatność i dostęp do naszych danych
 6. Brak reklam
 7. Szybka rejestracja

Minusy:

 1. Ograniczenia ulegające pod ciężarem musu kupna konta Premium
 2. Ceny konta Premium
 3. Potencjalnie mała liczba użytkowników (brak danych na ten temat)
 4. Stosunkowo mało opcji