Portal mydwoje.pl jak sam o sobie pisze zajmuje się doborem partnerskim dla wymagających. Wchodząc na stronę mamy wrażenie, że nie jest skierowana do nastolatków, tylko do poważnych ludzi, którzy szukają szczęścia w internetowym biurze matrymionalnym. Biuro powstało w 2007 i liczy sobie ponad 800 tysięcy zadowolonych użytkowników oraz wiele historii, które zakończyły się happy end’em. Poniżej recenzja portalu mydwoje.pl

Warstwa graficzna 5/10

           Warstwa graficzna jest dla mnie dość uboga, nic tak naprawdę nie wyróżnia tego portalu a jednocześnie można zgubić się w opcjach, kryteriach, napisach i zakładkach. Na pierwszy plan rzuca się zdjęcie przedstawiające zadowoloną, patrzącą na siebie parę oraz filtr do wyszukiwania ofert. Plus za jasną informację o możliwości kontaktu z infolinią. Już na pierwszej stronie możemy dostrzec pierwszych, potencjalnych kandydatów do rozmów i spotkań. W oczy rzuca się również całkiem przyjemne logo.

Łatwość obsługi 3/10

            Jest to najsłabiej wypadające kryterium w mojej ocenie. Znaczące rozbudowanie strony może być i plusem i minusem. Moim zdaniem portal mydwoje.pl nie jest dla każdego. Osoby starsze, które raczkują w internecie mogłyby mieć problem w obsłudze. Wspomniałem to już przy okazji oceny warstwy graficznej – ilość opcji, przekierowań, opisów, zakładek przy wypełnianiu np. testu osobowości, sprawił, że w pewnym momencie poczułem się zagubiony i zdezorientowany. Miejscami treść przytłacza.

Funkcje – ilość i przydatność 7/10

            Jak to bywa na tego typu portalach, by móc cieszyć się niezliczoną ilością opcji trzeba być użytkownikiem premium. Jest to portal płatny więc bez wykupienia którejś z opcji nie będziemy mieli możliwości kontaktu z innymi użytkownikami. Ogromnym plusem przy decydowaniu się na opcje premium jest możliwość wyboru. Możemy wybrać np. pakiet na miesiąc lub wykupić kontakt z jedną, określoną osobą. Jeżeli nasz przyjaciel jest samotny i chcielibyśmy pomoc mu odnaleźć miłość możemy podarować mu pakiet na 6 miesięcy, dzięki któremu będzie cieszył się wszystkimi opcjami dostępnymi na stronie, a my za swoje dobre intencje dostaniemy to samo.

Planujesz emigrację na zachód? Na portalu mydwoje.pl działa sprawdzone zagraniczne biuro matrymonialne PolishHarmony. Jeżeli planujesz lub marzy Ci się przeprowadzka do Niemiec, Austrii a może Szwajcarii to jest to najlepsze miejsce dla Ciebie.  Na portalu roi się od mężczyzn, którzy szukają żony polki. Warto dodać, że użytkownikami tego serwisu jest aż 12 tysięcy niemieckojęzycznych mężczyzn, którym marzy się związek z polką. Jeżeli posiadasz konto na mydwoje.pl wystarczy, że wypełnisz swoją wizytówkę w języku angielskim lub niemieckim i możesz rozpocząć poszukiwania szczęścia wsród obcokrajowców.

Kolejnym atutem jest zakładka „imprezy i wydarzenia dla singli”. Jest to świetna opcja dla śmiałych i aktywnych ludzi, którzy chcą poznawać singli nie tylko przez internet ale również w „realu”. Do wyboru mamy wyjazdy integracyjne, szybkie randki w różnych miastach i wiele, wiele innych opcji. Kto z poszukujących miłości nie chciałby spędzić romantycznego weekendu w zamku Czocha w towarzystwie spragnionych uczucia singli? Warto wybrać się na któryś z eventów i otworzyć na nowych ludzi.

Ścieżka użytkownika

             Rejestrując się na stronie, standardowo, zanim rozpoczniemy swoją przygodę musimy aktywować konto za pomocą maila, który przychodzi na wskazany przez nas adres. Wielokrotnie miałem okazję oczekiwać wiadomości z różnych portali z linkiem aktywacyjnym lecz tutaj nie miałem  problemu. Po podaniu danych, mail pojawił się błyskawicznie.  Po kliknięciu w odpowiedni link  następuje przekierowanie na stronę i zaczyna się prawdziwa zabawa, która może doprowadzić nas do miłości… Ale nie tak szybko! Zanim rozpoczniemy poszukiwania drugiej połowy, musimy wypełnić obszerny i całkiem logiczny, Naukowy Test Doboru Partnerskiego. Bądźcie cierpliwi… trochę to trwa.

Na wstępie pojawia się informacja, że najlepiej poświecić na pytania 40 minut i się skupić ponieważ możliwość ponownego wypełnienia testu jest dostępna dopiero po upływie 6 miesięcy. Gdyby się nad tym zastanowić to ma to sens. Dzięki takiej informacji rzeczywiście skupiłem się na tym aby moje odpowiedzi były rzetelne. Czułem, że jeśli będę tak odpowiadać mam większą szansę na trafne dopasowanie. Czeka nas  aż 100 pytań dotyczących różnych sytuacji życiowych i naszych reakcji na nie, pytania o życiowe wartości, wartości potencjalnej partnerki lub o ulubione formy spędzania czasu. Myślę, że Naukowy Test Doboru Partnerskiego jest największą zaletą tego portalu. Obszerność, dokładność i różnorodność aspektów życiowych, których dotykają pytania robi wrażenie. Wypełniając go masz poczucie, że pomoże trafnie dopasować do Ciebie wymarzoną, drugą połowę. Po zakończeniu testu, wypełniamy swoją  prywatną wizytówkę w języku polskim, angielskim albo niemieckim. Następnie dodajemy zdjęcia i bierzemy się za opisywanie siebie. W momencie gdy doszedłem do miejsca, w którym miałem wpisać treść na swój temat poczułem się zdezorientowany. Przez ponad 30 minut odpowiadałem na pytania dotyczące swoich zachowań, upodobań, wartości i dodatkowo mam opisywać sam siebie? W tym miejscu poczułem się delikatnie zirytowany i zastanawiałem się nad sensem tego działania jednak później wszystko się rozjaśniło. Nikt z użytkowników nie widzi odpowiedzi, których udzielałem przy wypełnianiu Naukowego Testu Doboru Partnerskiego. Służy on jedynie analizie dopasowania do danego użytkownika, a miejsce „o sobie” daje możliwość napisani paru słów na swój temat… Jak wiadomo, życie to nie same procenty i liczby. Po przejściu personalizacji profilu oczekujemy na potwierdzenie przez moderatora. 

Niewątpliwym plusem strony jest fakt, że nasze opisy akceptowane są ręcznie, dzięki czemu nie ma możliwości abyśmy na stronie w zakładce „ o mnie” znaleźli informację w stylu „jak mnie poznasz to się dowiesz”, „jestem jaki jestem”, etc. Rejestrując się i wykupując pakiet premium za niemałą sumkę oczekuje się pewnych standardów, a portal mydwoje.pl spełnia je znakomicie. Po akceptacji wizytówki przez moderatora i wykupieniu odpowiedniego pakietu możemy zacząć poszukiwania miłości, możemy pisać i kontaktować się z wybranymi przez siebie użytkownikami. Możemy udostępnić swoje zdjęcia dla wszystkich lub pokazywać je na indywidualne prośby. Portal jest mocno rozbudowany i trzeba nad nim posiedzieć aby korzystać ze wszystkich dostępnych opcji.

Podsumowanie

            Mydwoje.pl będzie dobrym wyborem dla osób, które są obeznane z randkami online i internetowymi flirtami. Idealnie sprawdzi się w przypadku osób myślących o emigracji na zachód dzięki dostępowi do sprawdzonego, zagranicznego biura matrymonialnego.  Ilość opcji może być i wadą i zaletą, w zależności od tego kto z portalu korzysta. Ceny pakietów premium nie są najniższe ale jest to profesjonalne biuro matrymonialne, które stara się świadczyć usługi najwyższej jakości. Naukowy Test Doboru Partnerskiego sprawia wrażenie skutecznego i logicznego.

Plusy

1. Profesjonalna obsługa strony,

2. Test doboru partnerskiego,

3. Budzi zaufanie,

4. Dostęp do zagranicznego biura matrymonialnego,

5. Dostęp do informacji na temat wydarzeń dla singli,

6. Możliwość kontaktu z infolinią.

Minusy

1. Dużo opcji, w których można się pogubić,

2. Wysokie ceny pakietów premium,

3. Czasochłonna personalizacja profilu.