Na rynku jest wiele portali randkowych, które starają się w różny sposób zachęcić do korzystania właśnie z nich. Te darmowe zazwyczaj w powszechnej opinii nie cieszą się dobrą opinią ze względu na brak wystarczającej moderacji, reklamy czy generalny niski poziom wykonania i społeczności, które nie pozwalają na wygodne użytkowanie.

Naturalną koleją rzeczy jest więc, że większość szanowanych portali randkowych będzie płatne, a za korzystanie z nich przyjdzie nam trochę zapłacić. Ale czy na pewno tak musi być?

Portal randkowy Adoreo pojawił się na rynku w 2020 roku. Jest to serwis dający swoim użytkownikom szerokie spektrum możliwości jak z niego korzystać, nie tylko ze względu na jego otwarty charakter na ludzką seksualność ale również funkcjonalności wykraczające poza najpopularniejsze strony. Co może zaproponować portal zaprezentuje w następnych akapitach opisując poszczególne części strony.

 

Zacznijmy jednak od tego jak prezentuje się na pierwszy rzut oka. Jest dość minimalistyczny  w swojej formie, króluje to biel, czerwień i niebieski. Przyciski są łatwe do zauważenia, białe tło nie rozprasza a niebieski pasek menu jest subtelnym szczegółem. Po bokach strony mamy klasyczne nawiązanie do anielicy oraz diablicy znane w popkulturze. Niezależnie czy korzystamy z wersji mobilnej czy desktopowej rozmieszczenie interfejsu jest intuicyjne i nie pozwala zagubić się na stronie. Pasek wyszukiwania daje nam możliwość szukać po nicku lub jego części, tagach, miejscowości, płci oraz poprzez zakres wieku jaki nas interesuje. W menu znajdziemy nasz profil, wiadomości, nasze ogłoszenia, subskrypcje oraz informacje o naszych punktach. Oczywiście nie brakuje również ustawień konta.

 

Portal składa się z czterech głównych stref pod kątem użytkowania. Zacznijmy od tego co go wyróżnia na tle konkurencji. Po zarejestrowaniu się, które jest dwuetapowe i od nas zależy czy od razu profil uzupełnimy, czy wrócimy do tego potem, prezentuje się przed naszymi oczami strona główna. Od razu przychodzi nam na myśl facebook, ponieważ możemy przewijać dodawane posty, zdjęcia. Oczywiście dostępne są komentarze, możemy polubić dany post, czy podarować danej osobie punkty w ramach uznania. Z każdego postu łatwo możemy przejść na profil użytkownika, który go zamieścił aby zobaczyć więcej jego lub jej opublikowanych treści.

Przewijanie swego rodzaju tablicy z aktualnościami nie tylko powoduje, że nie znudzimy się przeglądając same zdjęcia, mamy szanse na zobaczenie przekroju profili oraz przeczytać o kimś zanim jeszcze wejdziemy na jego profil. Ale co ma z tego użytkownik, który przecież szuka zazwyczaj na portalach randkowych żeby kogoś poznać? Odpowiedzmy sobie na proste pytanie: czy same zdjęcia powiedzą nam wszystko o człowieku? Otóż nie. Nie twierdzę, że parę wpisów w internecie opiszę historię życia, ale na pewno jest to krok do przodu, kiedy możemy zobaczyć wpisy o zainteresowaniach, upodobaniach i co siedzi komuś w głowie.

 

Przejdźmy do zakładki profili. W tym miejscu Adoreo najbardziej przypomina klasyczny portal randkowy. Przeglądając profile i najeżdżając (na pc) lub przytrzymując zdjęcie (mobile) pokażą nam się kolejne zdjęcia jeśli znajdują się na profilu. Po kliknięciu na profil możemy przeczytać opis, zobaczyć pozostałe zdjęcia czy aktywność na portalu oraz napisać.

 

Ogłoszenia to część portalu na której użytkownicy zamieszczają wszelkiego rodzaju propozycje. Ponieważ jest to osobna część strony łatwiej znaleźć konkretne propozycje spędzania czasu niż pisząc do każdego z osobna. Dodatkowym atutem jest, iż po wysłaniu wiadomości w odpowiedzi na ogłoszenie, osoba zamieszczająca dostanie powiadomienie, że wiadomość dotyczy właśnie tego tematu.

 

Ostatnia część portalu to wiadomości. Panel po lewej stronie pozwala nam zobaczyć szybko naszych rozmówców, dymki wiadomości (białe i czerwone) powodują przejrzystość dyskusji i nie utrudniają czytania. Za wiadomości można ustawić tak zwaną stawkę. Oznacza to, że osoba która chce się z nami skontaktować musi „zapłacić” konkretną kwotę aby wysłać wiadomość. Dla osób, które znają się na mediach społecznościowych, prowadzą konto na instagramie etc jest to świetna możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy przez zamieszczanie treści na adoreo.

 

Skoro padło słowo punkty, czym one są? Otóż jest to wewnętrzną waluta portalu, dzięki której jak wspomniano wyżej można wysyłać wiadomości do innych, dawać podarki. Pakiety punktów są łatwe do kupienia, maja parę wariantów cenowych. Słowem, każdy znajdzie coś dla siebie, zależnie jak intensywnie zamierza korzystać z serwisu. Atutem takiego rozwiązania jest kontrola wydatków. Nie płacimy co miesiąc fortuny za subskrypcje. Potrzebujemy paru punktów? Dwie minuty i mamy je na koncie. Chcemy zasilić większą ich ilością? Również nie ma problemu. Punkty nie mają terminu ważności i sa na koncie do momentu wydania lub skasowania konta.

 

Podsumowując – Adoreo to portal dla każdego kto chce korzystać z portalu randkowego. Nie tylko nie zapłacimy kroci za korzystanie z pełni serwisu, ale możemy na nim również zarobić. Jest prosty w obsłudze na każdym urządzeniu a stale powiększająca się ilość użytkowników i treści nie nam pozwoli się znudzić.